DAJ CYNK

Maszt sieci Play w Cieszynie - burmistrz zapytał, co myślą o nim mieszkańcy miasta i turyści

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7253

Play BTS zachód Słońca

Jesienią 2019 roku Play postawił nową wieżę przekaźnikową w pobliżu Wzgórza Zamkowego w Cieszynie. To wzbudziło protesty włodarzy miasta, którzy przeprowadzili ankietę, pytając mieszkańców oraz turystów o to, co myślą o inwestycji Fioletowych.

Sprawa wieży z antenami sieci Play w Cieszynie, która - według przeciwników - miała oszpecić wygląd Wzgórza Zamkowego i nieodwracalnie zmienić widok znany z banknotów o nominale 20 zł (rotunda p.w. św. Mikołaja) ma swój ciąg dalszy. Władze miasta od początku twierdziły, że stalowa konstrukcja zaburzy estetykę historycznej części miasta i postanowiły o to zapytań mieszkańców, a także turystów odwiedzających Cieszyn.

Zobacz: Play zbudował nową wieżę przekaźnikową w Cieszynie. Burmistrz miasta protestuje, a operator odpowiada
Zobacz: Play chce zbudować wieżę BTS w tle zabytkowej rotundy, znanej z banknotów o nominale 20 zł

Cieszyn - wieża Play w okolicy Wzgórza Zamkowego

Jak pisze Telko.in, Urząd Miasta Cieszyn zlecił przeprowadzenie ankiety telefonicznej, w której mieszkańcom oraz turystom zadano pytania w sprawie wieży przekaźnikowej sieci Play. Ankietowanym zadano między innymi takie pytania:

  1. Czy w ostatnim czasie widział(a) Pan(i) nowy maszt telefonii komórkowej (Play), który stanął w Cieszynie obok Wzgórza Zamkowego? Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że 58% mieszkańców Cieszyna nie widziało wieży.
  2. Czy Pana/i zdaniem maszt wpłynął na krajobraz miasta i okolicy? 55% mieszkańców odpowiedziało "nie", a 39% "tak". Odpowiedź "tak" pojawiła się również u 88% turystów.
  3. Proszę ocenić, w jaki sposób nowy maszt wpłynął na krajobraz miasta. Negatywny wpływ nadajnika sieci Play wskazało 82% ankietowanych mieszkańców Cieszyna (którzy na wcześniejsze pytanie odpowiedzieli twierdząco) i 32% turystów, a pozytywny - 16% mieszkańców i 10% turystów

Zobacz: Zablokowali budowę masztu Play, myśląc, że to 5G
Zobacz: Play postawił nadajnik-drzewo na terenie chronionym

Analiza uzyskanych w badaniu danych podobno wciąż trwa, więc jeszcze możemy usłyszeć o fioletowym BTS-ie w Cieszynie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu