DAJ CYNK

Zielona energia zasili centra danych i usługi chmurowe Netii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1977

Netia centra danych zielona energia

Od początku lutego tego roku kluczowe obiekty data center Netii i usługi chmurowe z linii NetiaNext będą zasilane zieloną energią. Pod Warszawą powstaje nowoczesne centrum danych, w którym ekologiczne będzie także zasilanie awaryjne.

Netia zawarła z Innogy Polska umowę, która gwarantuje dostawę zielonej energii poprzez wybrane trakty zasilające obiekty Data Center w Warszawie i Krakowie. Generowana przez lądowe farmy wiatrowe energia Innogy będzie zasilać wybrane usługi Netia data center oraz najbardziej popularne, zaawansowane usługi chmurowe z linii NetiaNext, takie jak Serwery Dedykowane, Netia Compute (infrastruktura IT w chmurze oraz DRaaS) oraz Netia Data Protection (backup).

Zobacz: Netia wprowadza nową opcję szybkości światłowodu
Zobacz: Netia: poszukaj sobie światłowodu, zanim się przeprowadzisz

Netia ma w planach zapewnienie zasilania energią odnawialną również najnowszego Data Center w Jawczycach pod Warszawą. Obiekt, który ma być oddany do użytku w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce.

O trosce Netii w zakresie zapewnienie niezawodnych i ekologicznych źródeł zasilania, świadczy między innymi już dostarczone i zainstalowane zasilanie awaryjne, złożone w głównej mierze z dwóch DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów), DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów. DRUPS charakteryzuje również dłuższy czas życia i wysoka niezawodność.

Zobacz: Pilot do telewizorów Samsunga będzie bardziej ekologiczny. Naładujemy go energią słoneczną
Zobacz: Elon Musk oferuje 100 mln dolarów za opracowanie ekologicznej technologii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu