DAJ CYNK

Izrael ogłasza przetarg częstotliwości 5G i wsparcie dla operatorów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 19603

Izrael ogłosił przetarg na częstotliwości sieci 5G. Jego zwycięzcy mogą liczyć na pomoc finansową ze strony państwa. Tak oto upadł jeden z większych fake newsów dotyczących sieci 5G.

Przetarg i wsparcie ze strony państwa

Już dzisiaj izraelscy operatorzy otrzymają szczegółowe informacje dotyczące wymagań przetargu częstotliwości, które posłużą do budowy sieci 5G. Do rozdysponowania będą częstotliwości z zakresów 700-2100 MHz oraz 2600-3800 MHz. Wyniki przetargu mają być ogłoszone do końca 2019 roku, a samo uruchomienie sieci ma mieć miejsce w ciągu kolejnych trzech lat.

Zobacz: Gdzie jeszcze ruszyła sieć 5G? W Finlandii

Ze względu na coraz gorszą kondycję miejscowych operatorów (coroczne spadki przychodów), państwo zamierza wspomóc firmy w budowie sieci piątej generacji. Opłaty za rezerwację częstotliwości będą pobierane dopiero od 2022 roku, natomiast zwycięzcy przetargu, którzy wybudują co najmniej 250 nadajników, mogą liczyć na wsparcie w wysokości 200 mln szekli (ok 56,3 mln dolarów). Łączna wartość dotacji przewidziana przez miejscowe Ministerstwo Komunikacji to 500 mln szekli (ok 141 mln dolarów). Dodatkowo operatorzy będą mogli składać łączone oferty i liczyć na dodatkowe dopłaty za spełnienie określonych wymagań.

Zobacz: [Aktualizacja] W Rzeszowie ma powstać pierwsza publiczna sieć 5G

Szacuje się, że budowa sieci 5G pochłonie ok 2 mld szekli (ok 562 mln dolarów).

Zobacz: Qualcomm i T-Mobile uruchomiły sieć 5G na częstotliwości 600 MHz

Upadł mi na temat sieci 5G

Od kilku miesięcy jednym z flagowych argumentów przeciwko sieci 5G był podawany przykład Izraela. Podczas wszelkiego rodzaju protestów, manifestów oraz w filmach propagandowych jak mantra powtarzana jest informacja, że za budowę nadajnika sieci 5G w Izraelu jest przewidziana z automatu kara 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo to sam Izrael miał być wynalazcą technologii 5G, za pomocą której miał wdrożyć plan masowej depopulacji... Kłamstwo na temat Izraela na szczęście upada, ale zapewne jak grzyby po deszczu powstaną kolejne.

Zobacz: Protest przeciwko sieci 5G w Polsce był smutny. Teorie o szkodliwym PEM wybrzmiały w sejmie

Obecnie (dane GSA na dzień 3. lipca) w sieć 5G w postaci testów, programów pilotażowych oraz faktycznego wdrożenia inwestuje 280 operatorów w 94 krajach na świecie.

Zobacz: Megaustawa w ogniu dezinformacji. Głosowanie w senacie przesunięte

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Times of Israel; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu