DAJ CYNK

[Aktualizacja] T-Mobile uruchamia BTS-a na szlaku do Morskiego Oka

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 10310

T-Mobile, zasięg w Tatrach, Polana Włosienica, Morskie Oko, nowy BTS

T-Mobile poprawia zasięg w górach. Nowa stacja przekaźnikowa stanęła przy szlaku do Morskiego Oka. Specjalna powłoka anten pozwala im lepiej wtopić się w górskie tło.

Jedną z niewątpliwych wizytówek turystycznych Polski są tatrzańskie krajobrazy. Tamtejsze szlaki turystyczne są bardzo atrakcyjne zarówno dla amatorów górskich wycieczek, jak i doświadczonych wędrowców. Wymagające tereny oraz szybko zmieniające się warunki pogodowe w górach mogą powodować zagrożenia lub nawet wypadki, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie, dostosowania tras do umiejętności oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz: Orange chwali się zasięgiem w górach. W miesiąc klienci przesłali ponad 600 TB danych

W niebezpiecznych sytuacjach przydaje się także możliwość bezproblemowej komunikacji ze służbami ratunkowymi, które pomogą nam w razie wypadku. Aby to było możliwe, potrzebny jest zasięg sieci komórkowych, z czym w trudnym górskim terenie nie jest wciąż najlepiej. Co jakiś czas któryś z działających w Polsce telekomów informuje o uruchomieniu nowej stacji bazowej w górach, przyczyniając się do powolnego znikania białych plam zasięgu, które tam są największe.

Zobacz: T-Mobile będzie sprzedawać telefony z zainstalowaną aplikacją Cinkciarz.pl

W ubiegłym tygodniu T-Mobile uruchomił stację przy Polanie Włosienica, na trasie prowadzącej do Morskiego Oka. To bardzo popularny wśród turystów szlak, dlatego nie powinien nikogo dziwić wybór właśnie tej lokalizacji. Do tej pory zasięg magentowej sieci pojawił się w Tatrach dzięki pięciu nowym stacjom bazowym: w Dolinie Chochołowskiej, Dolinie Roztoki, przy Ornaku, Morskim OkuMurowańcu.

Zobacz: Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019. INEA, T-Mobile, Play...

T-Mobile, zasięg w Tatrach, Polana Włosienica, Morskie Oko, nowy BTS

Nowy BTS obsługuje klientów T‑Mobile, którzy korzystają z technologii GSM i LTE. Ze względu na uwarunkowania techniczne, bazuje ona na połączeniu satelitarnym. Aby lepiej zadbać o naturalny górski krajobraz, operator zdecydował się na oklejenie anteny specjalną folią, która daje efekt odbicia lustrzanego (tzw. clean-look) i pozwala jej bardziej wtopić się w tło.

Zobacz: T-Mobile podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska

Aktualizacja

Otrzymując pytania od naszych Czytelników dotyczące tego, czy uruchomienie nadajnika przez sieć T-Mobile oznacza, że mogą z niego korzystać także klienci sieci Orange (lub odwrotnie), poprosiliśmy obu operatorów o komentarz w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaka wpłynęła do TELEPOLIS.PL z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska:

W ramach współpracy dotyczącej współdzielenia sieci RAN każdy z operatorów, T-Mobile i Orange, ma możliwość budowania nadajników tylko na własne potrzeby. 
W T-Mobile inwestujemy w stacje własne w miejscach istotnych dla naszych klientów. Takim przykładem są uruchomione przez nas nadajniki w okolicy popularnych schronisk i szlaków górskich. 

Mamy też odpowiedź operatora sieci Orange:

Orange Polska i T-Mobile wspólnie korzystają ze zdecydowanej większość stacji bazowych. Jest tylko niewielka pula stacji, które nie są współdzielone i obsługują one kluczowych klientów danego operatora. Obecnie klienci Orange mogą korzystać z blisko 11 400 stacji bazowych z czego nieco ponad połowa to stacje Orange Polska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu