DAJ CYNK

W sieć 5G już inwestuje 296 operatorów w 100 krajach

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8342

Nowy raport GSA pokazuje ile krajów i operatorów na świecie inwestuje w sieć 5G. W sieć nowej generacji inwestują operatorzy w 100 krajach na świecie.

Z raportu wynika, że obecnie na świecie 884 operatorów aktywnie inwestuje w sieć LTE. W sumie sieci LTE jest na całym globie 769 w 225 krajach. Wśród nich mamy 194 sieci obsługujących VoLTE, czyli rozmowy głosowe w sieci 4G. Z kolei w sieć 5G inwestuje 296 operatorów w 100 krajach.

Zobacz: Szkocja chce być liderem sieci 5G

Wdrażanie sieci 5G jest na wielu różnych etapach. 154 operatorów w 66 krajach testuje lub uzyskało licencję na przetestowanie sieci nowej generacji. Z kolei 56 operatorów w 32 krajach wdrożyło już 5G w swoich sieciach, w tym 39 operatorów ma uruchomioną tzw. sieć 5G 3GPP, spełniającą w pełni wymagania postawione przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Zobacz: Milion abonentów 5G w koreańskiej sieci SK Telecom

W ostatnim czasie sieć 5G uruchomiło trzech operatorów w Kuwejcie - Viva, Zain i Ooredoo, Batelco w Bahrajnie, T-Mobile i Vodafone w Niemczech, Vodafone w Wielkiej Brytanii, Digi Mobile w Rumunii, Monaco Telecon oraz Dihraagu na Malediwach

Rośnie też liczba urządzeń działających w sieci 5G. Obecnie jest ich już okrągłe 100.

Zobacz: Amerykańscy operatorzy sprzedają mało smartfonów 5G

Zobacz: Polecane powerbanki - test 15 modeli
Zobacz: Test ASUS Zenfone 6 - obrotowy aparat do zdjęć selfie i… szpiegowskich

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: rcrwireless; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu