DAJ CYNK

Radio cyfrowe to nie tylko wyższa jakość, to też twoje bezpieczeństwo - przekonują MSWiA i Emitel

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11900

Emitel we współpracy z Polskim Radiem i MSWiA testuje system powiadamiania kryzysowego. Komunikaty o zagrożeniach będzie można dzięki temu usłyszeć w radiu.

W radiu oczywiście cyfrowym. Możliwość przesyłania za jego pomocą powiadomień kryzysowych jest jedną z wartości dodanych systemu. Jak przekonuje Emitel, podnosi to użyteczność technologii oraz wpisuje się w strategię bezpieczeństwa kraju.

Komunikaty radiofonii T-DAB+ mogą być przekazywane nawet w momencie, kiedy odbiornik jest wyłączony. System sam wybudzi odbiornik i pozostawi go w stanie oczekiwania.

T-DAB+ jest najszybciej rozwijającą się w Europie technologią nadawania. Korzystają z niej już 22 kraje europejskie. Na całym świecie w zasięgu T-DAB znajduje się 470 milionów ludzi. Oprócz emisji audycji radiowych, technologia umożliwia również dostarczanie komunikatów w sytuacjach kryzysowych. Emitel posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie technologii cyfrowego radia. Cieszymy się, że na nasze kompetencje mogły zostać wykorzystane przy realizacji testów powiadamiania kryzysowego

-  mówi Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A.

Radio analogowe zostało już całkowicie wyłączone w Norwegii. To pierwszy kraj, który się na to zdecydował. Od razu zwiększyło to liczbę nadawców. Liczba krajowych stacji radiowych urosła z 5 do 31. W ciągu dwóch lat, decyzją Parlamentu Europejskiego, wszystkie radia instalowane w samochodach mają odbierać sygnał cyfrowy oraz streaming IP.

Zobacz: Przesiadka na cyfrowe radio? Nowe odbiorniki DAB+ marki Sharp trafiają do sprzedaży w Polsce

W Polsce jedynym ogólnokrajowym cyfrowym nadawcą pozostaje Polskie Radio, którego zasięg obejmuje obecnie 56% populacji kraju.

Wracając do komunikatów alarmowych, myślicie że mogą one wywoływać podobne dyskusje jak te, które wywołały powiadomienia SMS? Skoro zwykłe wiadomości alarmowe przyniosły komentarze w tonie - jakim prawem ktoś bez mojej zgody wysyła SPAM?, to zdalne uruchomienie radia i podanie w nim komunikatu może wywołać jeszcze większą falę oburzenia.

Zobacz: Alert RCB - SMS-owe powiadomienia o burzach i innych zagrożeniach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Emitel

Przewiń w dół do następnego wpisu