DAJ CYNK

Przesiadka na cyfrowe radio? Nowe odbiorniki DAB+ marki Sharp trafiają do sprzedaży w Polsce

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10444

Na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie swój powrót do Europy ogłosiła marka Sharp. Teraz na sklepowe półki w Polsce trafia cała seria radioodbiorników tego producenta ze wsparciem dla radia cyfrowego, internetowego oraz serwisów streamingowych.

W Polsce będzie można kupić trzy modele radioodbiorników Sharp przystosowanych do odbioru cyfrowego radia (DAB/DAB+). Pierwszy z nich to wyposażony w monofoniczny głośnik 3-watowy DR-450 za 399 zł. W tej cenie dostaniemy urządzenie zamknięte w drewnianej obudowie z aluminiowym frontem, teleskopową anteną i wyświetlaczem LCD. Poza odbieraniem cyfrowego radia sprzęt można połączyć z zewnętrznym źródłem dźwięku przez Bluetooth.

Nieco większa i już stereofoniczna propozycja to wyceniony na 469 zł model DR-S460. Zestaw o mocy 2x7 W (RMS) ma dodatkowe wejście AUX 3,5 mm, do którego możemy podłączyć kablowo źródło dźwięku. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu możemy liczyć na wsparcie dla radia DAB/DAB+/FM z RDS. W pamięci urządzenia możemy zapisać do 60 stacji.

Zobacz: Po 4 latach przerwy Sharp wraca na targi CES. Japońska firma prezentuje swoje rozwiązania z zakresu 8K oraz sztucznej inteligencji
Zobacz: Testy nowego lokalnego multipleksu DAB+ w Warszawie
Zobacz: Sharp oficjalnie wrócił do Europy

Najbardziej rozbudowany model DR-I470 będzie można kupić za 599 zł. Za nieco większe pieniądze dostaniemy jednak łączność Wi-Fi, co pozwala na słuchanie radia internetowego. Dodatkowo producent oferuje aplikację, która ułatwia zdalne sterowanie sprzętem. Zmiany dotyczą również samego wyświetlacza, który jest kolorowy i prezentuje nieco więcej informacji, niż poprzednie modele.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu