DAJ CYNK

Play: do końca lipca nasza sieć 5G pokryje 35% populacji Polski

Mieszko

Taryfy, promocje, usługi

Play: do końca lipca nasza sieć 5G pokryje 35% populacji Polski

Play kończy kolejną fazę rozbudowy swojej sieci 5G, włączając setki nowych stacji 5G. Operator deklaruje, że do końca lipca uruchomi nowe nadajniki obsługujące 5G, co zapewni pokrycie dla 35% populacji Polski

Operator Play poinformował, że obecnie kończy kolejną fazę intensywnej rozbudowy swojej sieci. Do końca lipca 2021 r. będzie miał 2576 nadajników 5G, które swoim zasięgiem pokryją 35% populacji kraju. Klienci będą mogli doświadczyć najnowszej technologii w ponad 700 miejscowościach. Operator przekonuje, że dzięki temu stanie się największą siecią 5G w Polsce. 

Zobacz: W Play na kartę dostaniesz na lato nawet 200 GB za darmo

Play wykorzystuje na potrzeby 5G rozwiązanie dynamicznego współdzielenia częstotliwości (Dynamic Spectrum Sharing – DSS) do czasu przydzielenia nowych bloków pasma C. Dzięki DSS Play, podobnie jak inni operatorzy, wdraża 5G, korzystając z posiadanych zasobów częstotliwości w paśmie 2100 MHz. Play jako pierwszy operator w Polsce pochwalił się uruchomieniem 5G w styczniu 2020 roku. 

Zobacz: Plus objął zasięgiem 5G kolejny milion mieszkańców Polski

Jednym z głównych filarów strategii Play na najbliższe lata jest rozbudowa oraz rozwój infrastruktury. Ma to zapewnić lepsze parametry sieci i wysoką jakość usług. Play korzysta ze zróżnicowanego sprzętu i ciągle testuje rozwiązania nowych dostawców infrastruktury telekomunikacyjnej. Przykładami mogą być ogłoszone wiosną br. testy sprzętu sieciowego firmy Samsung, czy pomyślne testy agregacji pasma 5G NR w Sokołowie Podlaskim z firmą Ericsson.

Nasze działania skupiają się na dostarczaniu klientom komfortu korzystania z nowoczesnej sieci. To właśnie innowacyjne rozwiązania i rozwój naszej sieci, w tym technologii 5G, na terenie całego kraju sprawiają, że użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze lepszymi parametrami połączenia. Nasze działania sieciowe to konsekwentna, wytężona praca naszych specjalistów,  która nie toczy się na pierwszym planie, natomiast jest kluczowa z perspektywy naszych klientów i zdecydowanie odczuwalna w codziennym korzystaniu ze smartfona, tabletu czy domowego routera

 – mówi Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w Play.

Play ma również bogaty wybór urządzeń obsługujących 5G – na liście jest ich obecnie 49 i niemal co miesiąc powiększa się ona o kolejne pozycje.

Operator czeka też na ogłoszenie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej aukcji na częstotliwości 3,6 GHz dla 5G (tzw. pasmo C) i jest gotowy na kolejne inwestycje w rozwój swojej najnowocześniejszej infrastruktury.

Zobacz: Orange prezentuje strategię do 2024 roku: światłowód, rozwój 5G, konwergencja...
Zobacz: T-Mobile: ranking najpopularniejszych smartfonów 5G. Apple rządzi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay, Play

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu