DAJ CYNK

Orange pozwala rozwiązać umowę przez telefon. Po ponad roku operator zaczyna wypełniać postanowienia z umowy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16755

Jak rozwiązać umowę? W salonie lub pisemnie - to nie jest prawdą. Zgodnie z treścią umów klienci mogą to zrobić telefonicznie, ale procedury Orange do tej pory takiej możliwości nie przewidywały.

Od ponad roku w Orange obowiązuje nowy wzór umów na usługi telefonii komórkowej - Plany Komórkowe i Internetu LTE - domowego lub mobilnego. W umowach i aneksach znajduje się zapis mówiący:

Możemy  rozwiązać  Umowę  pisemnie,  Państwo  mogą  ją  rozwiązać pisemnie lub przez telefon.

Niestety osoby, które chciały w ten sposób rozwiązać umowę z operatorem spotykały się ze ścianą w postaci procesów firmy, które były sprzeczne z treścią umów. Od dowolnego konsultanta w każdym kanale kontaktu mogliśmy usłyszeć, że umowę możemy rozwiązać wyłącznie pisemnie lub w dowolnym salonie Orange. Mówimy tutaj o usługach mobilnych oraz o rozwiązaniu umowy, a nie odstąpieniu w ciągu 14 dni w przypadku zawarcia umowy na odległość.

Jak wynika z naszych informacji Orange w końcu zamierza stosować się do zapisów w umowach i pozwoli na rozwiązanie umowy przez telefon.

Za możliwość rozwiązania umowy przez telefon należy się pochwała. W końcu to naprawdę wygodne, a przy okazji rozwiąże problemy wielu klientów, którzy np. przebywają za granicą lub z różnych powodów mają problem z wysłaniem pisma. Tylko dlaczego można to zrobić dopiero teraz, skoro zapisy w umowie przewidują taką opcję od ponad roku? Prawdziwego powodu zapewne nie poznamy.

W ponad 20 salonach Orange można podpisać umowę na ekranie tabletu
Karty eSIM są już dostepne w Orange
Orange rozpoczyna drugą fazę testów sieci 5G w Gliwicach

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu