DAJ CYNK

TP-Link Deco P9 - hybrydowy system WiFi Mesh z możliwością transferu danych przez sieć elektryczną

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6394

TP-Link Deco P9 WiFi Mesh

TP-Link Deco P9 to hybrydowy system WiFi Mesh, któremu niestraszne są nawet bardzo grube ściany. W takich sytuacjach pomocna jest możliwość przesłania danych przez sieć elektryczną.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych lub dużych, kilkupokojowych mieszkań, często skarżą się na problemy z zasięgiem Wi-Fi. Nie dociera on do wszystkich pomieszczeń lub jego sygnał na krańcach domu jest za słaby, by móc z niego komfortowo korzystać. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemów WiFi Mesh. Jednak w budynkach z grubymi, zbrojonymi ścianami, wydajność nawet nowoczesnych sieci opartych o technologię Mesh jest mocno ograniczona.

Zobacz: Startuje certyfikacja Wi-Fi 6. Nowy standard to nowe możliwości
Zobacz: Internet dla każdego - pierwsze gminy otrzymały dofinansowanie na darmowe Wi-Fi

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi system hybrydowy, do których należy TP-Link Mesh Deco P9. Łączy on w sobie dwie technologie, WiFi Mesh oraz PLC (power line communication). Każda jednostka Deco P9 działa jak transmiter sieciowy. Dzięki technologii Hybrid WiFi Mesh jednostki Deco komunikują się ze sobą, nie tylko poprzez Wi-Fi, ale także za pomocą sieci elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie problemu słabego sygnału, spowodowanego obecnością grubych ścian czy dużymi odległościami pomiędzy jednostkami systemu Mesh.

TP-Link Deco P9 WiFi Mesh

Dzięki technologii TP-Link Mesh routery Deco współpracują ze sobą, tworząc jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet użytkownika zawsze połączy się z jednostką, która oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu, buforowania lub spadku prędkości.

Zobacz: TP-Link wprowadza na polski rynek stacjonarny router LTE, Archer MR600
Zobacz: Archer T2U Plus i Archer T4E - nowe karty sieciowe TP-Link w standardzie 802.11ac

System Deco P9 pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac, oferując przepustowości do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w 2,4 GHz. Transmisja danych poprzez sieć elektryczną odbywa się w standardzie HomePlug AV2 z prędkością do 1000 Mb/s. Do podłączenia urządzeń kablowych służą dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Deco P9.

Deco P9 oferuje rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej, które dbają o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników Internetu. Dzięki niej można na przykłąd stworzyć osobne profile dla każdego z domowników i ustawić dla nich limity czasowe. Dodatkowo można ustawić także filtry, które - w zależności od wieku - będą blokowały dostęp do danych treści. Rodzice mogą również sprawdzić odwiedzane przez swoje pociechy strony internetowe. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji.

TP-Link Deco P9 WiFi Mesh

Konfiguracja i zarządzanie Deco P9 jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować i skonfigurować aplikację, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Nie trzeba też martwić się o rozmieszczenie routerów, gdyż Deco samo zajmie się wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Deco P9 jest kompatybilny z innymi modelami Deco, może też być zarządzany za pomocą asystenta głosowego Amazon Alexa lub IFTTT.

Zobacz: Innovation@Amazon: gdańską konferencję giganta prowadziła Alexa
Zobacz: Asystent Google zmniejszy liczbe nagrań audio - obiecuje gigant z Mountain View

Trójpaki TP-Link Deco P9 są już dostępne w sprzedaży. Cena w Polsce wynosi około 1200 zł. Produkt jest objęty 36-miesięczną gwarancją.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link

Przewiń w dół do następnego wpisu