DAJ CYNK

Asystent Google zmniejszy liczbe nagrań audio - obiecuje gigant z Mountain View

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4777

Google obiecuje, że jego astystent głosowy będzie rzadziej nagrywał polecenia swoich użytkowników. Procesowi odsłuchiwania nagrań przez pracowników giganta ma też towarzyszyć więcej filtrów prywatności.

Na początku tego oku okazało się, że Asystent Google nagrywa wydawane mu polecenia, a te są następnie słuchane przez pracowników giganta z Mountain View. Praktyka ta ma za zadanie ulepszyć usługę. Problem polegał także na tym, że nagrywane i odsłuchiwane były podobno również prywatne rozmowy użytkowników. Wszystko to mogło zaniepokoić osoby używające sprzętu z zainstalowanym Asystentem Google.

Zobacz: Jolka - zbliżają się pierwsze urodziny polskiego asystenta głosowego
Zobacz: Waze na Androida dostaje Asystenta Google. Na razie tylko po angielsku

Firma Google opublikowała na swoim oficjalnym blogu bardziej szczegółowe informacje na temat prywatności w Asystencie. Przede wszystkim wskazano, że domyślnie nagrania audio nie będą zachowywane, chyba że użytkownik włączy odpowiednią opcję, o co będzie proszony podczas pierwszej konfiguracji Asystenta. Jeśli ktoś już używa tej usługi, wkrótce ma mieć możliwość podejrzenia i zmiany ustawień związanych z głosem i dźwiękiem (VAA) tak, by nagrania jego głosu nie były oceniane przez pracowników amerykańskiej firmy.

Jak podaje Google, Asystent usuwa wszystkie nagrania, które są wykonywane podczas przypadkowego uaktywnienia usługi. Mają też zostać wprowadzone dodatkowe środki w celu lepszej identyfikacji przypadkowych aktywacji i wykluczaniu ich z oceny przez ludzi.

- Aktualizujemy również nasze zasady, aby znacznie zmniejszyć ilość przechowywanych danych audio.,Dla tych, którzy zdecydowali się na VAA, wkrótce automatycznie usuniemy ogromną większość danych audio powiązanych z ich kontem, starszych niż kilka miesięcy. Nowe zasady pojawią się w VAA jeszcze w tym roku.

- możemy przeczytać na blogu Google'a

Zobacz: Mapy Google dostaną tryb incognito. Testy już trwają
Zobacz: Google musi zapłacić Francji 965 miliionów euro

Google obiecuje również wprowadzenie lepszej ochrony bezpieczeństwa do procesu przesłuchiwania nagrań z Asystenta, a także wprowadzić więcej filtrów prywatności.

Źródło tekstu: Google, Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu