DAJ CYNK

Archer T2U Plus i Archer T4E - nowe karty sieciowe TP-Link w standardzie 802.11ac

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6186

Karty TP-Link Archer T2U Plus i Archer T4E oferują bezprzewodowy dostęp do Internetu, umożliwiając użytkownikom modernizację sieci do standardu 802.11ac. Archer T2U Plus to łączna prędkość do 633 Mb/s w dwóch pasmach (2,4 i 5 GHz), a Archer T4E do 1167 Mb/s.

Karta Archer T2U Plus powinna przypaść do gustu osobom podróżującym na przykład służbowo, które są skazane są na korzystanie z hotelowego Wi-Fi. Dzięki zastosowaniu anteny zewnętrznej o uzysku 5 dBi, karta umożliwia nawiązanie stabilnego połączenia Wi-Fi, także w miejscach znacznie oddalonych od punktu dostępowego. W celu nawiązania jak najlepszego połączenia z Access Pointem, antenę można obracać nawet do 90 stopni w pionie i do 180 stopni w poziomie.

Archer T2U Plus to karta sieciowa USB dużego zasięgu, która pracuje w standardzie 802.11ac i pozwala na osiągnięcie szybkości transferu do 433 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 200 Mb/s w paśmie 2,4 GHz (dzięki zastosowaniu modulacji 256QAM).  Karta ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu nie blokuje drugiego portu USB w laptopie.  Archer T2U Plus współpracuje z urządzeniami z systemem operacyjnym Windows 10/8.1/8/7/XP, a także Mac OS X.

Zobacz: Światłowód ułatwia życie zawodowe, jest niezawodny, ale... wolny po Wi-Fi - wynika z badania UKE
Zobacz: Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple

Druga nowość od firmy TP-Link to wydajna karta sieciowa Archer T4E, przeznaczona do komputerów stacjonarnych z magistralą PCI Express. Karta ta również działa w standardzie 802.11ac i oferuje użytkownikom prędkość przesyłania danych aż do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Wykorzystuje ona technologie takie jak beamforming i 2x2 MIMO, które wspomagają zasięg i wydajność transmisji pomiędzy urządzeniem klienckim i routerem. Za jej zasięg odpowiadają dwie zewnętrzne, regulowane anteny. Dzięki dołączonemu do urządzenia uchwytowi niskoprofilowemu, karta pasuje także do obudowy typu Mini Tower. Archer T4E jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 10/8.1/8/7/XP.

Zobacz: Telefony Huawei bez aktualizacji Androida i kluczowych aplikacji? Oto efekt decyzji Donalda Trumpa
Zobacz: Pajacyki, czyli Nokia na stypie Huaweia

Nowe karty sieciowe są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta. Karta Archer T2U Plus może być nasza za mniej niż 100 zł, natomiast karta Archer T4E w Komputroniku kosztuje 159,90 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TP-Link

Przewiń w dół do następnego wpisu