DAJ CYNK

Interfejs One UI trafia na pokłady starszych zegarków Samsunga: Galaxy Watch, Gear Sport oraz Gear S3

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7676

Zegarki Samsung Galaxy Watch, Gear Sport i Gear S3 otrzymały aktualizację oprogramowania. Nowy interfejs One UI przyniósł świeżość do wyglądu wybranych aplikacji, a także nowe funkcje w zakresie zdrowia i fitnessu. Według informacji producenta, poprawiono również optymalizację pracy baterii.

Firma Samsung ogłosiła wprowadzenie najnowszej wersji oprogramowania dla zegarków Galaxy Watch, Gear Sport i Gear S3. Aktualizacja obejmuje interfejs One UI, który ma zapewnić naturalną i wygodną obsługę, ograniczyć nadmiar elementów wizualnych i zaoferować estetyczny i intuicyjny interfejs. Najnowsza wersja oferuje także nowe warianty tarcz zegarka, lepszą optymalizację pracy baterii i poprawione funkcje monitorowania zarówno stanu zdrowia, jak i postępów w dbaniu o formę w ramach aplikacji Samsung Health.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch 42 mm - test smartwatcha niemal idealnego
Zobacz: Test smartwatcha Samsung Galaxy Watch - Koreańczycy zrobili zegarek niemal doskonały
Zobacz: Test smartwatcha Samsung Gear Sport
Zobacz: Test smartwatcha Samsung Gear S3 classic

Odświeżony design

One UI to estetyczny, bardziej uproszczony interfejs, stworzony w celu eliminacji niepotrzebnych elementów rozpraszających uwagę. Dzięki temu zapewniony jest łatwiejszy dostęp do informacji oraz większa wygodę nawigacji i użytkowania. Zaktualizowana grafika oferuje teraz wyraziste i kolorowe animacje prezentowane wtedy, gdy użytkownik osiągnie dany cel, co ma się przełożyć na bardziej wizualne doświadczenie. One UI na smartwatchach jest też spójny ze swoim odpowiednikiem na smartfonach Galaxy.

Uproszczeniu uległy również ustawienia, które umożliwiają łatwiejszą personalizację urządzenia i kontrolę nad nim. Odświeżony interfejs zapewnia nowe ustawienia, w tym możliwość włączania/wyłączania opcji aktywacji dotykowej, sterowania częstotliwością codziennych powiadomień i tym, kiedy się pojawiają, a także włączania/wyłączania trybu Goodnight zależnie od indywidualnych preferencji użytkownika.

Ze sklepu Galaxy Store można także pobrać nowe tarcze zegarka, wcześniej dostępne wyłącznie dla zegarka Galaxy Watch Active.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch Active – nowy zegarek bez obracanego pierścienia
Zobacz: Fitbit stawia na smartwatche i to mu się opłaca. Przychody po 1Q2019 wyższe od oczekiwanych
Zobacz: Honor Watch Magic wchodzi do sprzedaży w Polsce. Pulsometr, GPS i wodoszczelność za 699 zł

Udoskonalone funkcje dotyczące zdrowia i fitnessu

Nowe funkcje Samsung Health, dostępne na Galaxy Watch, Gear Sport i Gear S3, powinny pozwolić użytkownikom doświadczyć poprawionego codziennego monitorowania w zakresie zdrowia i fitnessu. Udoskonalenia to między innymi:

  • Codzienna aktywność: od razu po uruchomieniu aplikacja Samsung Health wyświetla ekran codziennej aktywności prezentujący czytelne podsumowanie dziennych wyników użytkownika w zakresie kalorii, ruchu i treningów.
  • Uproszczone śledzenie treningów: monitorowanie ćwiczeń można wybrać łatwiej i szybciej zarówno w widżecie, jak i w aplikacji Samsung Health, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko rozpocząć trening. Dane z aktywności są nieustannie synchronizowane pomiędzy urządzeniem ubieralnym a sparowanym z nim smartfonem. Wyniki rejestrowane są na obu urządzeniach, co ułatwia ich codzienną kontrolę. Aktualizacja obejmuje ponadto śledzenie dodatkowego treningu: pływania na świeżym powietrzu.
  • Poprawione monitorowanie w zakresie zdrowia i samopoczucia: aktualizacja zapewnia efektywniejsze śledzenie tętna za sprawą alertu o jego wysokim poziomie. Powiadamia on użytkownika, gdy jego tętno przekracza określoną wcześniej wartość. Z kolei śledzenie faz snu zyskało na szczegółowości – teraz użytkownik może zestawić swoje wyniki ze średnią dla swojej grupy wiekowej, by móc dokonać szybkiego porównania i analizy.

Optymalizacja pracy baterii

Aktualizacja obejmuje również poprawioną optymalizację pracy baterii. Aby wydłużyć jej żywotność, urządzenie automatycznie wyłączy pracujące w tle aplikacje i zmieni ustawienia, które mogą zużywać zbyt dużo energii. Użytkownicy mogą ponadto spersonalizować ustawienia oszczędności energii, w tym jasności i czasu, po upływie którego ekran wygasa.

Zrzuty ekranu wykonane podczas aktualizacji naszego "redakcyjnego" zegarka Samsung Galaxy Watch

Zobacz: Samsung Galaxy Xcover 5 w drodze? Najwyższy czas. Poprzednik ma już swoje lata
Zobacz: Samsung Galaxy Note10 na nowych renderach - pionowy układ obiektywów z tyłu i wypośrodkowane oczko do selfies

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu