DAJ CYNK

Samsung Galaxy Xcover 5 w drodze? Najwyższy czas. Poprzednik ma już swoje lata

24.05.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14933

Ważne 0

0

Potencjalnego następcę wzmocnionego telefonu Samsung Galaxy Xcover 4 zauważono w Wi-Fi Alliance oraz w GeekBenchu. Najwyższy czas, bowiem Xcover 4 zadebiutował na rynku już ponad 2 lata temu.

Xcover to seria wzmocnionych telefonów Samsunga, a jej ostatnie wcielenie (Xcover 4) zadebiutowało na rynku w marcu 2017 roku. Tymczasem model o znajomym schemacie nazewnictwa M-G398F (N) dostrzeżono w Wi-Fi Alliance oraz GeekBnchu. Z drugiego miejsca wiemy, że telefon bazuje na chipsecie Exynos 7885 i ma do dyspozycji 3 GB pamięci RAM

Zobacz: Galaxy Xcover 4 z Androidem 8.1. Samsung dba o swój ostatni pancerny smartfon

Galaxy Xcover 4 miał ekran IPS LCD o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Miejsca na dane nie było zbyt wiele (16 GB), stąd liczymy na wzrost pojemności do 32 lub 64 GB i oczywiście większe zagęszczenie pikseli na cal. Wspomniane wcześniej oznaczenie modelu przypomina SM-G389F oraz SM-G390F, które następnie okazały się Xcoverem 3 oraz Xcoverem 4.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy Xcover 4

Samsung Galaxy Xcover 5 powinien pracować pod kontrolą Androida 9 Pie i oferować aktualizację do Androida Q. Telefon będzie głównie oferowany na rynek europejski, więc tak jak poprzednie modele powinien zawitać również do Polski. Niestety na razie trudno coś pisać o ewentualnym terminie premiery rynkowej. Jedno wydaje się pewne - pancernych telefonów w przystępnej cenie nigdy za wiele.

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Android Authority

Komentarze
Zaloguj się