DAJ CYNK

Samsung patentuje smartfon z przezroczystym ekranem

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung patent smartfon z przezroczystym ekranem

Samsung ma patent na smartfon z rozwijanym, przezroczystym wyświetlaczem. Tak mógłby wyglądać Galaxy Z Slide.

Serwis LetsGoDigital dotarł do dokumentacji patentowej, opublikowanej 10 marca 2022 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO, World Intellectual Property Organization), dotyczącej smartfonu z rozsuwanym i przezroczystym wyświetlaczem. Samsung złożył wniosek patentowy w lipcu 2021 roku.

Zobacz: Nie tylko Z Roll, będzie również Samsung Galaxy Z Slide
Zobacz: Samsung patentuje podwójnie składany smartfon

Licząca 97 stron dokumentacja patentowa opisuje smartfon Samsung Galaxy, w którym można zwiększyć szerokość wyświetlacza, dzięki czemu zyskujemy większą powierzchnię do pracy czy korzystania z multimediów. Na zmiany wielkości ekranu automatycznie reaguje interfejs systemowy, dostosowując się do potrzeb użytkownika. To jednak nie wszystko.

Wyświetlacz smartfonu można rozciągnąć (rozwinąć) poza obudowę urządzenia, a także wygiąć do przodu. Otrzymamy wtedy coś na kształt mini laptopa, jak na przykład w przypadku smartfonu Galaxy Z Fold3, ale w inny sposób. Ekran oczywiście można obsługiwać za pomocą rysika S Pen.

Samsung Galaxy Z Slide szkice

Dokumentacja patentowa pokazuje, że wysuwana część wyświetlacza jest przezroczysta. Aby to umożliwić, zastosowane mają tu być płyty polaryzacyjne. Dzięki nim można regulować stopień przezroczystości, od całkowicie półprzezroczystego do częściowo półprzezroczystego, w zależności od potrzeb. Na przykład gdy użytkownik zechce zrobić zdjęcie, wyświetlacz stanie się przezroczysty, dzięki czemu aparat będzie mógł widzieć przez niego. Można również zastosować filtr: na przykład ultrafioletowy, neutralny czy polaryzacyjny.

Zestaw fotograficzny Samsunga Galaxy Z Slide to kilka aparatów umieszczonych pod wyświetlaczem. Mowa jest między innymi o aparacie szerokokątnym i teleobiektywie. Jest też dioda podczerwieni do pomiaru odległości od fotografowanych obiektów. Pod powierzchnią wyświetlacza jest też przedni aparat do selfie i połączeń wideo. Opcja to obrotowy aparat, który można skierować zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Możliwości, jakie daje przezroczysty wyświetlacz, jest oczywiście więcej. Można na przykład umieścić urządzenie na dokumencie lub książce, która jest następnie skanowana przez aparat, a tłumaczenie jest wyświetlane na przezroczystej części ekranu.

Samsung Galaxy Z Slide szkice

Zobacz: BlackBerry sprzedaje patenty za 600 mln USD. To może być początek problemów...
Zobacz: Telefon Microsoft Surface zginany trzy razy? Tak mówi patent

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu