DAJ CYNK

Samsung ma patent na podwójnie składany smartfon

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung patent podwójnie składany smartfon

Samsung jest obecnie liderem składanych smartfonów. Koreański producent ma w zanadrzu patent na podwójnie składane urządzenie, które zapewnia o wiele większą wszechstronność.

Serwis LetsGoDigital opublikował rendery stworzone na podstawie rysunków technicznych z wniosku patentowego Samsung Display, ujawnionego przez Koreański Urząd Własności Intelektualnej (KIPO). Widzimy na nich smartfon, którego ekran może się wyginać w w dwóch miejscach, w stanie złożonym owijając się wokół urządzenia. A jeden z zawiasów pozwala wygiąć ekran w drugą stronę, tworząc minilaptopa z dotykową klawiaturą.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold2 5G w akcji – krótka recenzja z jajem
Zobacz: Test Samsung Galaxy Z Flip - to miłość od pierwszego wejrzenia

Samsung Galaxy Z Dual Fold 5G (tak roboczo został nazwany) ma nawet specjalną podpórkę, by mógł utrzymać się w odpowiednim położeniu.

Samsung Galaxy Z Dual Fold 5G minilaptop

Patent, o którym mowa, został złożony w KIPO już w 2018 roku. Od tego czasu Samsung poczynił spory postęp w konstrukcji składanych smartfonów, co widać choćby po porównaniu modeli Galaxy Fold i Galaxy Z Fold2. Ten drugi pokazuje, jak powinien wyglądać i działać topowy smartfon. Urządzenie ma świetne wyposażenie, ogromną wydajność i ma poprawioną konstrukcje (w stosunku do poprzednika). Więcej na ten temat przeczytacie w naszej recenzji, którą wkrótce opublikujemy.

Samsung Galaxy Z Dual Fold 5G patent1

Samsung Galaxy Z Dual Fold 5G patent2

Zobacz: Lekki Lenovo ThinkPad X1 Nano zaprezentowany. Składany ThinkPad X1 Fold w przedsprzedaży
Zobacz: Huawei Mate Xs - test składaka za 10 tys. zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu