DAJ CYNK

Samsung Galaxy Z Fold2 5G w akcji – krótka recenzja z jajem

Anna Rymsza (Xyrcon)

Felietony

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

Czym się różni Galaxy Z Fold2 od jajka? W zasadzie to wszystkim, ale chciałam dla odmiany zrobić coś z jajem i nikt w redakcji mnie nie powstrzymał.

Galaxy Fold2 5G poprawił sporo błędów poprzednika, ulepszył interfejs wprowadzony w Galaxy Z Flip i ma szansę zmienić to, jak korzystamy z elektroniki. Mam wątpliwości, czy to jeszcze w ogóle smartfon. Z tym dużym ekranem głównym to raczej składany tablet z modemem 5G i dodatkowym ekranem na zewnątrz. Dzwonienie i SMS-owanie to tylko dodatek do milionów innych zastosowań tego urządzenia.

Galaxy Fold2 5G przywodzi na myśl Nokie z serii Communicator, jeśli się go rozłoży pod odpowiednim kątem. Nie mogę pozbyć się wrażenie, że w tej jednej pozycji kura wróciła do jaja. Historia zatoczyła koło. Wracamy do urządzeń, które można rozłożyć, postawić, oddzielić na nich klawiaturę od obrazu. Obejrzyj film, by się przekonać, jak to działa w praktyce.

Pewnie nurtuje Cię jeszcze pytanie: czy z Galaxy Fold2 5G trzeba się obchodzić jak z jajkiem? Nie sprawiał takiego wrażenia. To oczywiście nie znaczy, że można go traktować jak wzmacnianego Cata. Oba ekrany są chronione dodatkową folią, którą można wymienić, gdy się podrapie, a pod spodem jest solidne szkło. Zawias jest sztywny i budzi większe zaufanie niż niejeden laptop, choć pewnie można go zgiąć „w drugą stronę” po przyłożeniu odpowiedniej siły. Nie próbowałam.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold2 5G: nie nazwę go flagowcem, to luxury-tech
Zobacz: Debiutuje Samsung Galaxy Z Fold2. Ruszyła przedsprzedaż

Galaxy Z Fold2 5G nie ma certyfikatu IP, potwierdzającego odporność na pył i wodę, jest jednak do pewnego stopnia przed nimi zabezpieczony. Szczoteczki przy zawiasie elegancko wymiotą pasek i inne śmieci na zewnątrz. Komponenty wewnętrzne są zaś pokryte powłoką zabezpieczającą przed wodą i korozją. Składany ekran jest otoczony ramką, która sprawia, że złożone połówki panelu nie będą się stykać i ocierać.

Przedsprzedaż Galaxy Z Fold2 5G już ruszyła. Można go kupić między innymi w sklepach T-Mobile i wielu sklepach z elektroniką. Jego cena to 8799 zł. Nie jest lekko.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu