DAJ CYNK

Samsung naprawił problem z czytnikiem linii papilarnych w Galaxy S10 i Galaxy Note10. Aktualizacja jest dostępna do pobrania

msnet

Sprzęt

Samsung Galaxy Note10+ aktualizacja dla czytnika linii papilarnych

Samsung poinformował, że aktualizacja naprawiająca problem z czytnikiem linii papilarnych w tegorocznych flagowcach jest już dostępna do pobrania. Udało nam się ją zainstalować na redakcyjnym Galaxy Note10+.

Podekranowy czytnik linii papilarnych w tegorocznych flagowcach Samsunga, w modelach Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ (oraz ich odpowiednikach 5G) nie zabezpieczał tych urządzeń w należytym stopniu. Przypadkowo odkryto, że wystarczy nałożyć na wyświetlacz odpowiednią folię żelową, by potem każdy mógł odblokować telefon przy użyciu dowolnego palca. Samsung obiecał naprawić problem za pomocą aktualizacji oprogramowania i wygląda na to, że obietnicy dotrzymał.

Zobacz: [Aktualizacja 2] Samsung Galaxy S10 zhakowany przez... folię ochronną
Zobacz: Banki blokują mobilne aplikacje dla Galaxy S10, czyli afery ciąg dalszy

Gdy poprawka będzie dostępna dla naszego urządzenia, powinniśmy zobaczyć powiadomienie na ten temat, podpisane jako Aktualizacja Biometrii. Po kliknięciu go zobaczymy szerszy opis aktualizacji oraz link do jej instalacji.

Samsung zaleca usunięcie odcisków palców zarejestrowanych z osłoną ekranu i ich ponowną rejestrację bez osłony. Jak czytamy w opisie aktualizacji, zarejestrowanie lub zeskanowanie odcisków palców z osłoną na ekranie może się nie udać. Ponadto producent nie zaleca używania osłon ekranu, szczególnie takich z teksturowaną powierzchnią od wewnątrz.

Samsung aktualizacja czytnika linii papilarnych dla Galaxy S10 i Galaxy Note10

Zobacz: Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę
Zobacz: Samsung Galaxy Note10 - test telefonu prawie doskonałego
Zobacz: Samsung Galaxy Note10+ po 6 tygodniach używania. Wybór tego telefonu to dobry wybór

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu