DAJ CYNK

Samsung Galaxy A22 może okazać się najtańszym telefonem 5G

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Samsung Galaxy A22 może okazać się najtańszym telefonem 5G

Starania producentów, by wprowadzić na rynek tanie telefony z 5G, owocują coraz bardziej przystępnymi cenowo modelami, w czym przodują zwłaszcza chińskie marki. Koreański Samsung nie zamierza jednak odpuszczać i szykuje bardzo tani smartfon 5G -  Galaxy A22.

Samsung dodaje obsługę standardu 5G nie tylko w swoich flagowych modelach, ale także w tych ze średniej półki. Przewidywania analityków rynkowych mówią od dawna, że sukces na rynku telefonów 5G związany jest z wprowadzeniem modeli „dla każdego”. Z tą myślą Samsung wprowadził już solidne średniaki Galaxy A51 5G, Galaxy A71 5G oraz Galaxy A42 5G. Na tym jednak nie koniec, bo w nadchodzącym roku koreańska firma chce zaprezentować smartfon Galaxy A32 5G, a także, jak wynika z najnowszych doniesień z Korei, Galaxy A22 5G.

Zobacz: iQOO U3: budżetowy smartfon 5G z gamingowym zacięciem

Już sama numeracja modelu Galaxy A22 5G wskazuje na to, że będzie to telefon budżetowy, a jego cena powinna niewiele różnić się od Galaxy A21, dostępnego w Polsce za około 765 zł.  Doniesienia na temat Galaxy A22 5G mówią jednak o Indiach oraz innych rynkach tego regionu – to tam urządzenie będzie miało swoją premierę w pierwszej kolejności. Ma to nastąpić w drugiej połowie roku, a zakładana przez Samsunga cena ma zmieścić się w limicie do 200 000 wonów, czyli 670 zł

Zobacz: Oppo A53 5G z Dimensity 720 debiutuje w Chinach

Samsung Galaxy A22 5G ma być produkowany w modelu JDM (ang. Joint Development Manufacturer), co oznacza, że przeważająca część procesu produkcyjnego od projektowania począwszy, zostanie zlecona firmie trzeciej (np. może to być jeden z chińskich producentów), Samsung zachowa jednak kontrolę nad powstawaniem urządzenia, dokona wyboru specyfikacji i samodzielnie opracuje oprogramowanie.

Zobacz: Samsung Galaxy A32 przechodzi testy Geekbench

Te działania mają na celu obniżenie ceny, ale wymagać to będzie także sięgnięcia po układ MediaTeka, a nie wykorzystanie droższego układu Exynos Samsunga. Dlatego też sercem Galaxy A22 5G ma być Dimensity 700, jeden z najtańszych SoC MediaTeka z 5G. Stworzenie tego modelu pozwoli Samsungowi bezpośrednio konkurować na rynku 5G z OPPO, Realme, Vivo i Xiaomi.

Zobacz: Samsung Galaxy A51 5G: przystępny cenowo smartfon 5G z Plusa
Zobacz: Samsung prezentuje nowe smartfony 5G: Galaxy A71 5G i Galaxy A51 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu