DAJ CYNK

Redmi Note 5/5 Pro - jutro oficjalna premiera, a dzisiaj specyfikacja i wygląd

13.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2779

Ważne 3

2

14 lutego odbędzie się w Indiach premiera nowych smartfonów Xiaomi, modeli Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro. Dzisiaj ujawniono ich wygląd oraz specyfikację.



14 lutego odbędzie się w Indiach premiera nowych smartfonów Xiaomi, modeli Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro. Dzisiaj ujawniono ich wygląd oraz specyfikację.

Xiaomi Redmi Note 5 wyposażony jest w 5,99-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ (proporcje 9:18). Pracujące pod kontrolą systemu Android Nougat z nakładką MIUI 9 urządzenie będzie napędzane procesorem Snapdragon 625. Na pokładzie znajdziemy też 3 lub 4 GB pamięci RAM i odpowiednio 32 lub 64 GB przestrzeni na dane.

Smartfon zasilany będzie akumulatorem o pojemności 4000 mAh, który naładujemy poprzez port microUSB ładowarką 5V/2A. Tylny aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix (f/2.2), natomiast z przodu jest aparat 5 Mpix. Selfie doświetlimy przy pomocy przedniej lampy LED.



Xiaomi Redmi Note 5 Pro w stosunku do poprzedniego modelu charakteryzuje się nieco lepszymi parametrami. Wyświetlacz jest podobny, ale w środku znajdzie się procesor Snapdragon 636. Będzie też dodatkowy wariant z 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Różnica będzie też w aparatach fotograficznych. Ten z tyłu będzie podwójny - 12 Mpix (f/2.2) i 5 Mpix (f/2.0). Przedni aparat będzie miał matrycę Sony IMX376 o rozdzielczości 20 Mpix. W modelu Pro także znajduje się przednia lampa LED.


Źródło tekstu: @luckyankit, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~~~
0

2018-02-14 12:39:57

Popatrzcie dokładniej. To zdjęcia i specyfikacja na rynek indyjski. Później wersje global wyjdą z LTE800 itp

Odpowiedz

14. tehmal
0

2018-02-14 08:23:48

#3 Spko.W Redmi 3 Pro pisali że to bezsensu smartfon bo SD 616 nie obsługuje więcej niż 2GB RAM.Mam Redmi 3 Pro i mam 3GB ram i nie raz zalałem ram po korek... XDTeż info nie prawdziwa.

Odpowiedz

13. ~Priko
0

2018-02-14 08:13:21

Telefon bez LTE+ w Polsce to nieporozumienie bo operatorzy zapewniają przyzwoita prędkość tylko agegacji pasm a tak to xiaomi odpada na wstępie

Odpowiedz

12. ~Tomek
0

2018-02-13 23:49:00

Kolejne bicie kasy ale telefony fajne

Odpowiedz

11. adik
0

2018-02-13 23:16:21

no na ten nie pro to z pewnością się nie opłaca.

Odpowiedz

10. ~
0

2018-02-13 22:49:45

Nie opłaca się zamieniać note4 na note5

Odpowiedz

9. adik
0

2018-02-13 21:36:15

NFC jest póki co tylko w seri Mi(nie każdy), seria Redmi to budżetowa seria, i ma też mniej dodatków w sobie np to NFC i gorsze podzespoły jak procek,aparat i tak jest już jakiś progres bo w końcu dodali QC, bo nie było tego wcześniej, może kiedyś NFC trafi do Redmi.

Odpowiedz

8. ~ciekawy
0

2018-02-13 21:29:39

Co jest z tym NFC, że nie ma go w żadnym Xiaomi? Dla mnie bez NFC telefon dzisiaj nie istnieje, a szkoda bo bym zainteresował się bliżej

Odpowiedz

7. adik
0

2018-02-13 21:28:20

tak jest zawsze w Xiaomi, z początku pojawia się taka wersja a później wydawana jest tzw wersja Global z B20.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-02-13 20:12:07

Czy Ja dobrze widzę że niema pasma LTE B20?

Odpowiedz

5. ~hym
1

2018-02-13 20:05:03

niby z tymi notami od xiaomi wszystko ok poza kaszanowatymi aparatami. Chodzi mi o stare modele. Zobaczymy jak bedzie z tym nowym.

Odpowiedz

4. ~vainglorious
1

2018-02-13 19:32:09

Czyli w zasadzie Redmi 5 Plus i Redmi Note 5 to ten sam telefon? Wersja Pro będzie miała quick charge czy nie?

Odpowiedz

3. Sig
1

2018-02-13 18:38:15

KOmedia z tym Snapdragonem 625. Gdzieś czytałem, że w końcu ma być inny, bo i tej rodziałki 2:1 nie obsługuje, ale widać to błędna informacja.

Odpowiedz

-1

2018-02-13 17:04:39

Rok 2018. Xiaomi microUSB w standardzie USB 2.0 :)

Odpowiedz

1. ~Piotrex
0

2018-02-13 17:02:47

Nuda, ale kupią tłumy.

Odpowiedz