DAJ CYNK

Redmi 8/8A, Redmi Note 8 - już wkrótce nowe premiery submarki Xiaomi

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8850

Pojawia się coraz więcej doniesień o nowych, zapowiadanych premierach Redmi. Pierwszą z nich ma być model Redmi 8 lub według najnowszych doniesień - Redmi 8A, pojawiły się też zapowiedzi temat Redmi Note 8.

Domniemany Redmi 8 oznaczony symbolem M1908C3IC dostrzeżony został w bazie agencji TENAA. Teraz jednak pojawiły się nowe przecieki na ten temat - dzięki zdjęciom, które trafiły do internetu, wiemy też, że producent szykuje model Redmi 8A. Na fotografiach widać, jak wygląda nowy smartfon, którego oznaczenie kodowe jest bardzo podobne do modelu z bazy TENAA - M1908C3IH. Różnica dotyczy tylko ostatniej literki, więc oznacza raczej inny wariant tego samego modelu, a nie całkiem inne urządzenie.

Zobacz: Redmi z aparatem 64 Mpix - nowe szczegóły, zapowiedź 108 Mpix
Zobacz: Xiaomi Mi A3, Redmi 7A i Mi Band 4 w Polsce. Znamy ceny i promocje przedsprzedażowe

Ze zdjęć, które wyciekły, widać też, że smartfon w czerwonej obudowie z lśniącego plastiku nosi także nazwę Olive, a zainstalowany w nim system to MIUI 9.7 bazujący na Androidzie 9. Zastosowany w nim procesor to Snapdragon 439, pamięci otrzymamy 4 GB RAM i 64 GB wewnętrznej. Bateria w tym modelu będzie miała pojemność 5000 mAh. Ekran o nieznanej przekątnej ma kropelkowego notcha. Z tyłu widać podwójny aparat i czytnik linii papilarnych.

Chociaż źródło zdjęć twierdzi, że jest to Redmi 8A, wątpliwości budzi fakt, że poprzedni model  - Redmi 7A - został wprowadzony do sprzedaży w czerwcu, a w Europie w lipcu, więc trudno oczekiwać, że tak szybko pojawi się nowa generacja. Inna wątpliwość to zastosowany w urządzeniu procesor - jest to ten sam układ, co w poprzedniku, chociaż to akurat nie byłoby precedensem w produktach Xiaomi.

Wracają z kolei od modelu z TENAA, czyli prawdopodobnego Redmi 8 - ten smartfon ma otrzymać ośmiordzeniowy procesor do 2 GHz, 2 lub 4 GB pamięci RAM, od 16 do 63 GB pamięci flash, ekran 6,2 cala (1520 x 720), podwójny aparat z głównym modułem 12 Mpix, a także baterię 5000 mAh. 

Zobacz: Tajemniczy telefon Huawei pojawia się w TENAA
Zobacz: Xiaomi szykuje telefon marki Redmi z aparatem 64 Mpix

Specyfikacje tych modeli nie wykluczają się, więc może chodzić o ten sam smartfon. Urządzenia bardzo podobnie wyglądają też na zdjęciach.

Smartfon dostrzeżony w TENAA


Jeszcze inne informacje mówią o kolejnej nowości - Redmi Note 8. Istnienie tego smartfonu ujawnił niedawno Lu Weibing, prezes Redmi, podając kilka szczegółów w serwisie Weibo. Teraz wiemy też, że premiery Note'a 8 możemy spodziewać się 29 sierpnia wraz z prezentacją Redmi TV. Specyfikacja Note’a 8 nie jest znana, ale wiadomo, że urządzenie otrzyma poczwórny aparat. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi Redmi, producent może wykorzystać tu matryca ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości 64 Mpix. Smartfon będzie miał też ekran wypełniający przednią część obudowy w większym stopniu niż poprzednik, a także baterię  o większej pojemności.

Zobacz: Pojawiają się europejskie ceny Xiaomi Redmi 7A
Zobacz: Redmi Note 7: w 129 dni Xiaomi sprzedał 10 mln telefonów z tej serii

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ALEAKS, TENAA

Źródło tekstu: GizmoChina, GizChina

Przewiń w dół do następnego wpisu