DAJ CYNK

Redmi z aparatem 64 Mpix - nowe szczegóły, zapowiedź 108 Mpix

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7448

Dwa tygodnie temu pojawiły się informacje o smartfonie marki Redmi, który ma być wyposażony w aparat o rozdzielczości 64 Mpix. Teraz Xiaomi ujawnia nowe szczegóły z tym związane i zapowiada jeszcze więcej.

Podczas konferencji Xiaomi, która miała miejsce w Pekinie, producent potwierdził zastosowanie w smartfonie matrycy 64 Mpix. Do skonstruowania nowego aparatu wykorzystany zostanie sensor Samsung GW1, wykonany w technologii ISOCELL Plus, która ma gwarantować wysoką reprodukcję  kolorów i czułość. 

Zobacz: Xiaomi szykuje telefon marki Redmi z aparatem 64 Mpix
Zobacz: Xiaomi Mi Mix 4 ma dostać aparat 64 Mpix

Wielkość matrycy to 1/1,7”, a według zapowiedzi Xiaomi piksele w aparacie Redmi mają mieć rozmiar 1,6 µm. Sensor Samsung GW1 złożony jest z punktów o rozmiarze 0,8 µm, ale pracują one w układzie 4-w-1 Tetracell. Połączenie czterech pikseli w jeden 1,6 µm pozwoli na przykład na robienie wyraźnych zdjęć nocnych o rozdzielczości 16 Mpix. W takim układzie na jeden punkt obrazu pracować będą cztery piksele zbierające informacje o różnej charakterystyce. W dobrych warunkach oświetleniowych można też robić zdjęcia o pełnej rozdzielczości 9280 x 6944.

Aparat w zapowiadanym modelu Redmi zapewni także obsługę standardu 3D HDR. Jest to technologia sprzętowej akceleracji HDR, która gwarantuje sprawniejsze przetwarzanie kolorów w zakresie dynamicznym do 100 dB.

Zobacz: Realme pracuje nad telefonem z aparatem 64 Mpix. Urządzenie zadebiutuje w Indiach
Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z aparatem 64 Mpix? 48 Mpix to nie koniec wyścigu

Podczas konferencji nie padła konkretna nazwa pierwszego modelu, który otrzyma aparat 64 Mpix, ale wiadomo, że będzie to Redmi i jego premiera będzie miała miejsce w czwartym kwartale br

Lin Bin, prezes Xiaomi, zapowiedział, że na tym nie koniec - producent pracuje już nad wykorzystaniem matrycy Samsunga o rozdzielczości aż 108 Mpix. Na temat tego sensora niewiele jeszcze wiadomo, poza tym, że w pełnej rozdzielczości wykonywane nim zdjęcia będą miały rozmiary 12032 x 9024 punktów. Należy się też domyślać, że 108 Mpix pozwoli na uzyskanie obrazu 27 Mpix w układzie Tetracell. Możliwe, że taki aparat pojawi w się w kolejnym flagowcu z serii Xiaomi Mi Mix.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Twitter, Xiaomi

Źródło tekstu: Twitter, Android Authority, Gizmo China

Przewiń w dół do następnego wpisu