DAJ CYNK

Xiaomi szykuje telefon marki Redmi z aparatem 64 Mpix

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6737

Należąca do Xiaomi marka Redmi ujawniła za pośrednictwem serwisu Weibo.com kilka szczegółów dotyczących aparatu fotograficznego w nadchodzącym telefonie. Będzie on miał rekordową rozdzielczość 64 Mpix.

Rozdzielczość 48 Mpix powoli zaczyna powszednieć. W tego typu matryce wyposażone są zarówno flagowce, jak i tańsze urządzenia, takie jak Redmi Note 7. Przyszła więc pora, by pokazać coś więcej, na przykład 64 Mpix. Nad smartfonem z aparatem o takiej rozdzielczości pracuje chińska firma Xiaomi, właściciel marki Redmi, pod którą urządzenie ma się pokazać. Informacje na ten temat zostały ujawnione przez samego producenta w chińskim serwisie mikroblogowym Weibo.com.

Zobacz: Redmi Note 7 - test dobrze wyposażonego smartfonu firmy Xiaomi, który nie zrujnuje naszych finansów
Zobacz: Xiaomi lepszy od Honora. 15 mln sprzedanych smartfonów Redmi Note 7

Zgodnie z publikacją na Weibo.com, zdjęcia z nowego aparatu będą zajmować do 20 megabajtów miejsca. Sama matryca prawdopodobnie będzie wyposażona w filtr Quad Bayer, podobnie jak ma to miejsce w przypadku sensorów 48 Mpix, co umożliwi wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 16 Mpix. Każdy punkt na zdjęciu będzie zawierał informacje zebrane przez 4 fizyczne piksele matrycy światłoczułej.

Zobacz: Xiaomi Mi Mix 4 ma dostać aparat 64 Mpix
Zobacz: Realme pracuje nad telefonem z aparatem 64 Mpix. Urządzenie zadebiutuje w Indiach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Redmi (Weibo.com)

Przewiń w dół do następnego wpisu