DAJ CYNK

Qualcomm przygotowuje nowe procesory dla elektroniki noszonej. Będzie moc!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5621

Qualcomm nie próżnuje. Po premierze budżetowego Snapdragona 215 wziął na celownik urządzenia ubieralne. Dzięki nowym układom z linii Wear smartwatche otrzymają duży przyrost mocy.

Z przecieków wiadomo, że Qualcomm pracuje nad układami o kodowych nazwach WTP2700 i WTP429. Litery to skrótowce od angielskich słów „wearable testing platform” (ubieralna platforma testowa), co sugeruje tymczasowe nazewnictwo, jednak cyfry odnosić się mogą do nazw modeli Wear 429 i Wear 2700. Według informacji, do jakich dotarł serwis WinFuture, jeden z procesorów ma być okrojoną, zmniejszoną wersją smartfonowego układu Snapdragon 429. To by wskazywało oczywiście na WTP429. Natomiast WTP2700 może się okazać tańszym modelem budżetowym, pozycjonowanym niżej niż obecnie panujący król Wear 3100.

Zobacz: Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Czy w końcu smartwatch będzie działać dłużej?
Zobacz: HMD Global i Qualcomm porozumiały się w sprawie patentów. Ma to pomóc w rozwoju 5G

Stworzenie Snapdragona 429 w elektronice noszonej zapewniłoby niesamowitą wydajność.  Wykorzystanie 64-bitowej architektury (z rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu do 2 GHz) pozwoliłoby na wyraźne zwiększenie wydajności zegarków i możliwość instalowania w nich bardziej rozbudowanych aplikacji. Kolejną zaletą ma być proces technologiczny 12 nm, który również zapewni duży skok jakościowy w porównaniu do 28 nm z modelu Wear 3100. Innych danych technicznych możemy się tylko domyślać, ale niektóre źródła twierdzą, że w układzie znajdzie się wbudowana pamięć 1 GB LPDDR3 RAM oraz 8 GB eMMC.

Zobacz: Montblanc Summit 2 - pierwszy smartwatch z układem Wear 3100
Zobacz: Test zegarka Fossil Sport - pierwszego ze Snapdragonem Wear 3100

Tworząc nowe procesory, producent koncentruje się nie tylko na zwiększeniu wydajności, ale także na przedłużeniu czasu pracy, by zmniejszyć główną wadę smartwatchy.

Premiery nowych układów Qualcomm należy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu