DAJ CYNK

HMD Global i Qualcomm porozumiały się w sprawie patentów. Ma to pomóc w rozwoju 5G

13.05.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5680

Ważne 1

0

Firmy Qualcomm Incorporated oraz HMD Global Oy ogłosiły 13 maja bieżącego roku, że zawarły umowę licencyjną w zakresie wykorzystania technologii i patentów Qualcommu w telefonach i smartfonach marki Nokia. Zgodnie z warunkami umów, producent Snapdragonów udzielił firmie HMD Global licencji na opracowanie, produkcję i sprzedaż urządzeń wykorzystujących technologie 3G, 4G i 5G.

Zobacz: Kolejne smartfony marki Nokia są Android Enterprise Recommended
Zobacz: Nokia 8.1 - test smartfonu udanego praktycznie pod każdym względem

- W HMD Global zawsze kierujemy się naszą unikalną obietnicą dostarczania konsumentom telefonów, które wraz z upływem czasem stają się coraz lepsze. Właśnie dlatego ściśle współpracujemy z najlepszymi partnerami na całym świecie. Nasza współpraca z Qualcomm pozwala nam wprowadzać najlepsze innowacje na rynek i realizować nasze wyjątkowe przyrzeczenie.

- powiedział Florian Seiche, dyrektor generalny HMD Global

- Qualcomm, opierając się na wieloletniej współpracy technologicznej, z radością podpisał z HMD Global umowy licencyjne na wykorzystanie technologii 3G, 4G oraz 5G. Jesteśmy liderem we wdrażaniu technologii 5G i jesteśmy dumni, że nasze przełomowe technologie są dostępne dla takich wiodących producentów jak HMD Global, wspierając ich w dostarczaniu jak najlepszych produktów.

- powiedział Alex Rogers, wiceprezes i prezes Qualcomm Technology Licensing

Zobacz: Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple
Zobacz: Qualcomm Snapdragon 735 przyniesie sieć 5G dla smartfonów ze średniej półki

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu