DAJ CYNK

Pajacyki: wielu Amerykanów nie wie, co oferuje telefon, który mają

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7569

Ciekawe badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Okazuje się, że wielu z nich nie wie, co ma, myśląc na przykład, że posiadany sprzęt obsługuje sieci 5G.

Firma Decluttr przeprowadziła ankietę wśród 2000 amerykańskich właścicieli smartfonów, mających ponad 18 lat. Wyniki pokazują, że nie wszyscy zdają się troszczyć o to, jakiego telefonu używają, jak ów sprzęt działa oraz jakie funkcje oferuje. Prawdopodobnie najbardziej zaskakującym wnioskiem z badania jest fakt, że tylko co drugi respondent był w stanie poprawnie zidentyfikować swój obecny smartfon, na podstawie promocyjnego obrazu tego urządzenia wśród innych modeli tego samego producenta. Co więcej, lepiej rozpoznawane przez swoich właścicieli są smartfony Samsunga z serii Galaxy S niż iPhone'y.

Zobacz: Samsung Galaxy A80 wchodzi do sprzedaży, dobra cena na upały, bo chłodzi
Zobacz: Premiera Apple Watch Series 5 odbędzie się 10 lub 11 września. Oto czego możemy się spodziewać
Zobacz: Samsung domaga się odszkodowania za słabą sprzedaż iPhone'ów

Jak pokazuje poniższy wykres, najmniej osób rozpoznaje iPhone'a XR, czyli najtańszy z ubiegłorocznych smartfonów Apple'a - jedynie 44,00%. Tymczasem model Samsung Galaxy S9+ prawidłowo rozpoznaje 71,32% posiadaczy tego urządzenia.

Właściciele Samsungów są lepsi od posiadaczy iPhone'ów w określaniu, z jakiego modelu korzystają, jednak nie idzie to w parze z wiedzą o używanym sprzęcie. Około 40% ankietowanych mających Galaxy S nie ma pojęcia, że ich baterie w ich smartfonach można naładować bezprzewodowo. Po stronie Apple'a tylko 14% respondentów wie, że ich iPhone'y wyposażone są w moduł NFC, a niecała połowa zdaje sobie sprawę z tego, że urządzenia te są wodoszczelne.

Zobacz: iPhone XR 2019 też będzie miał kwadratową wyspę fotograficzną - wynika z opublikowanych renderów 360 stopni [wideo]
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę

Jeszcze gorzej wyglądają odpowiedzi na pytanie dotyczące obsługi 5G. Mniej więcej jedna trzecia respondentów uważała, że posiadane przez nich smartfony mogą się łączyć z sieciami 5G, choć oczywiście nie mogą. Co więcej, 62% osób, które uważają, że ich telefony są zgodne z 5G stwierdziło, że zauważa znaczny wzrost prędkości Internetu podczas korzystania z 5G. Szkoda tylko, że prawdopodobnie żaden (lub prawie żaden) z ankietowanych nigdy nawet nie zetknął się z działającymi usługami 5G.

Poniższy wykres pokazuje, jak wielu abonentów amerykańskich telekomów, korzystających z iPhone'ów i smartfonów Samsunga uważa, że ich urządzenia obsługują sieci 5G.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: decluttr.com

Przewiń w dół do następnego wpisu