DAJ CYNK

Samsung domaga się odszkodowania za słabą sprzedaż iPhone'ów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 24360

Słaba sprzedaż iPhone'ów to nie tylko problem Apple'a. Traci na tym wiele innych firm, w tym również Samsung. Z tego powodu Koreańczycy domagają się odszkodowania.

Jak informują koreańskie media, Apple i Samsung są w trakcie zaawansowanych negocjacji w sprawie ugody dotyczącej odszkodowania, którego podstawą jest słaba sprzedaż iPhone'ów. Główną przyczyną żądań Samsunga jest właśnie słaba sprzedaż iPhone'ów.

Zobacz: Foxconn rozpoczął w lipcu montaż nowych iPhone'ów z panelami OLED

Ze względu na coraz gorsze wyniki sprzedaży smartfonów, Apple obniża zamówienia na podzespoły niezbędne do ich produkcji. W tym ekrany OLED Samsunga. Aktualna liczba zamówień nie pokrywa się z wartościami, jakie obie firmy ustaliły na początku współpracy. Fabryka Samsunga zajmująca się produkcją paneli OLED pracuje na 50% swoich możliwości. A jest to obiekt, który powstał w 2017 roku głównie z myślą o produkcji wyświetlaczy iPhone'ów. Mówiąc krótko - marnuje się jej potencjał. A w tym czasie mogłyby w niej być produkowane ekrany dla zupełnie innej firmy. Fabryka miała produkować rocznie 100 mln paneli OLED.

Zobacz: Apple obawia się skutków wojny handlowej z Chinami. Rozważa przeniesienie części produkcji do Azji Południowej

W ramach rekompensaty Apple miał zaproponować Koreańczykom możliwość produkowania ekranów do innych urządzeń, w tym laptopów. Samsung woli jednak odszkodowanie finansowe. Kwota nie jest znana, ale mówi się o kilkudziesięciu milionach dolarów. Co w przypadku obu firm nie wydaje się dużą kwotą.

Zobacz: Samsung Galaxy S7 i S7 edge - koniec wsparcia

Podobne problemy z Apple mają również dostawcy paneli LCD - LG i Japan Display. Tutaj jednak wszystko wskazuje na to, że obie firmy przyjęły zaproponowaną przez Apple inną formę rekompensaty i nie mają żadnych roszczeń finansowych.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold jest gotowy do powrotu na rynek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ETNews; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu