DAJ CYNK

OnePlus patentuje telefon z aparatem w wąskiej ramce nad ekranem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

OnePlus patent telefon aparat w wąskiej ramce nad ekranem

OnePlus pracuje nad smartfonem przednim aparatem fotograficznym wciśniętym w wąską ramkę nad ekranem, dzięki czemu wyświetlacz może zajmować jeszcze większą część przedniego panelu. Taki rozwiązanie jest tańsze niż wcięcie czy otwór w ekranie lub mechanizm wysuwania aparatu z wnętrza obudowy.

Producenci smartfonów opracowali różne rozwiązania dla aparatów do selfie. Są szerokie ramki nad ekranem, były też smartfony z aparatem poniżej ekranu. W ostatnich latach prym wiodą aparaty fotograficzne, dla których obiektywów w wyświetlaczach robi się wcięcie lub wycina otwór. Niektóre smartfony mają też przednie aparaty wysuwane z obudowy lub tylne aparaty, które są ruchome, dzięki czemu można je skierować do przodu, lub towarzyszy im dodatkowy wyświetlacz (lub zginany, jak w Mate Xs).

Zobacz: Xiaomi patentuje smartfon z ukrytym aparatem i obrotowym lustrem
Zobacz: LG z nowym patentem na rozsuwany telefon z dwoma ekranami

Stosowane obecnie rozwiązania, dzięki którym ekran może zajmować prawie całą powierzchnię przedniego panelu. są jednak droższe od umieszczenia aparatu w ramce nad ekranem. OnePlus chce pogodzić niższy koszt z dużą powierzchnią wyświetlacza, patentując rozwiązanie, w którym "oczko" aparatu do selfie mieści się w wąskiej ramce nad ekranem.

Wniosek został złożony w połowie ubiegłego roku do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO - World Intellectual Property Office), a opublikowany kilka dni temu. Z dokumentacji wynika, że smartfon marki OnePlus ma mieć wyświetlacz OLED otoczony wąskimi ramkami, a w jednej z nich (górnej) znajduje się otwór pokryty przezroczystą pokrywą, za którą znajduje się przedni aparat fotograficzny. Poniżej zamieszczamy wizualizację szkicu patentowego, opublikowaną przez serwis LetsGoDigital.

OnePlus patent wizualizacja

Nie wiadomo, czy i kiedy OnePlus zastosuje opatentowane rozwiązanie w swoim produkcie. Póki co czekamy na premierę smartfonów z serii OnePlus 9, w których obiektyw przedniego aparatu będzie zajmował miejsce wykrojone z wyświetlacza.

Zobacz: OnePlus 9 i 9 Pro będą miały ładowarkę w zestawie
Zobacz: OnePlus 9 Pro na zdjęciach z marką Hasselblad na tylnym module fotograficznym

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu