DAJ CYNK

LG z nowym patentem na rozsuwany telefon z dwoma ekranami

msnet

Sprzęt

LG patent rozsuwany telefon dwa ekrany

Firma LG uzyskała nowy patent na rozsuwany smartfon z dwoma ekranami. Główny ekran jest elastyczny i rozsuwa się do rozmiaru przypominającego bardziej tablet niż telefon.

Na początku 2020 roku firma LG złożyła wniosek patentowy do CNIPA (China National Intellectual Property Administration), czyli chińskiego urzędu patentowego, na smartfon o rozsuwanej konstrukcji. Nowy patent został wydany 9 lutego 2021 roku. W dokumentacji znajduje się wiele szkiców pokazujących, jak to urządzenie wygląda.

Zobacz: LG Rollable pod znakiem zapytania - zwijany smartfon może się nigdy nie ukazać
Zobacz: LG Rollable - zwijany smartfon pojawił się na CES 2021

Opatentowany smartfon ma dwa wyświetlacze - z przodu i z tyłu. Przedni oczywiście jest ciekawszy, ponieważ po pierwsze sięga wszystkich krawędzi telefonu i nie ma w nim żadnych wcięć czy dziur, a po drugie jest elastyczny i rozwijany. Jego powierzchnia rośnie przy rozsuwaniu urządzenia, dzięki czemu otrzymujemy większy o około 40% obszar roboczy ekranu. Drugi wyświetlacz znajduje się na tylnym panelu i obejmuje prawie całą jego powierzchnię, choć w tym przypadku ramki dookoła są zdecydowanie szersze niż z przodu. Poza tym wyświetlacz ma duże wcięcie w prawym górnym rogu, spowodowane umieszczonymi tam obiektywami wbudowanych aparatów fotograficznych.

LG patent rozsuwany telefon szkic

Jak informuje serwis LetsGoDigital, LG Rollable będzie się mieścił w Projekcie Explorer, w ramach którego mają powstawać najbardziej innowacyjne produkty koreańskiego producenta. Na rynku jest już pierwszy telefon z tego projektu, model LG Wing. Teraz pozostaje pytanie, czy LG wypuści na rynek taki smartfon, jak w patencie, a także ile on będzie kosztował. Działowi mobilnemu LG nie wiedzie się ostatnio najlepiej, a nawet pojawiły się plotki, ze koreańska firma chce zrezygnować z produkcji telefonów.

Zobacz: LG Wing 5G to spóźniony cud dla vlogera
Zobacz: Nie uśmiercajcie telefonów LG - to tylko plotki​​​​​​​​​​​​​​

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu