DAJ CYNK

LG Rollable - zwijany smartfon pojawił się na CES 2021

Arkadiusz Bala

Sprzęt

LG Rollable

Firma LG podczas targów CES 2021 pokazała swojego smartfona z rozwijanym wyświetlaczem.

Podczas gdy druga już generacja składanych smartfonów nadal przywodzi nam na myśl rekwizyty z filmów science-fiction, firma LG idzie o krok dalej i szykuje telefon z ekranem rozwijanym. Podczas trwających targów CES 2021 producent pokazał prototyp takiego urządzenia, dzięki czemu pierwszy raz mogliśmy zobaczyć, jak będzie wyglądało w praktyce.

Niestety wspomniana "prezentacja" trwała raptem kilkanaście sekund i miała charakter krótkiej wstawki podczas głównej prezentacji producenta na trwających właśnie targach. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jednak, jak ma wyglądać nadchodzące urządzenie i w jaki sposób ma działać wykorzystany w nim mechanizm.

Na wideo widzimy urządzenie kształtem przypominające klasycznego smartfona, które rozsuwa się do rozmiarów tabletu. Obudowa pełni tutaj rolę stelażu, wzdłuż którego rozsuwa się zwijany ekran. Choć na pozór takie rozwiązanie przypomina dostępne już na rynku składane urządzenia, tak ma nad nim kilka zalet. Przede wszystkim nie ma konieczności dodawania drugiego, zewnętrznego ekranu, ani charakterystycznej fałdki w miejscu zgięcia. Z drugiej jednak strony obawy może budzić jego wytrzymałość podczas codziennego użytkowania, choć to będziemy mogli zweryfikować dopiero w praktyce.

LG nie podzieliło się póki co żadnymi szczegółami na temat specyfikacji oraz daty premiery urządzenia. Prawdopodobnie znamy jednak jego nazwę. Serwis Engadget donosi, że kiedy zwijany smartfon trafi na rynek, będzie się nazywał LG Rollable.

Zobacz: Na co komu konsola? Telewizory LG już niedługo z aplikacjami Google Stadia i GeForce Now
Zobacz: Wstępne wyniki LG - rekordowy kwartał

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LG

Źródło tekstu: LG, Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu