DAJ CYNK

Nie uśmiercajcie telefonów LG - to tylko plotki

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3860

LG koniec smartfonów to tylko plotki

LG zamierza zawiesić produkcję smartfonów - taka informacja zagościła na wielu branżowych stronach internetowych. Tym rewelacjom zaprzecza polski oddział koreańskiej firmy.

LG Electronics przez ostatnie 5 lat stracił około 5 bilionów wonów (4,5 mld dolarów) na produkcji smartfonów. Kwon Bong-seok, dyrektor generalny firmy, rozesłał wiadomość do pracowników LG, w której zasugerował poważną zmianę w funkcjonowaniu działu mobilnego.

Zobacz: Kup telefon LG Velvet, Wing, K52 lub K42 i zyskaj czek BLIK i inne nagrody
Zobacz: Wstępne wyniki LG - rekordowy kwartał

Niezależnie od jakichkolwiek zmian w kierunku działalności smartfonów, zatrudnienie zostanie utrzymane, więc nie ma potrzeby się martwić.

Ponieważ konkurencja na światowym rynku urządzeń mobilnych staje się coraz ostrzejsza, nadszedł czas, aby LG wydał zimny osąd i najlepszy wybór.

Firma rozważa wszystkie możliwe środki, w tym sprzedaż, wycofanie i zmniejszenie rozmiaru biznesu smartfonów.

- napisał, między innymi, szef LG w swojej wiadomości

W mediach zawrzało po tym od wiadomości, w których często wprost pisano o zamiarze zawierzenia produkcji smartfonów przez koreańską firmę. Należy w tym miejscu przypomnieć, że takie rewelacje pojawiają się regularnie od kilku lat, czyli od momentu, gdy smartfony LG zaczęły przynosić straty.

LG Polska zaprzecza

Polski oddział LG zorganizował w środę, 20 stycznia 2021 roku, krótką telekonferencję prasową, w której zdementował plotki o chęci wstrzymania produkcji smartfonów koncernu. Informacje opublikowane w mediach zostały nazwane plotkami, które szkodzą bieżącej działalności firmy. Tego typu nieprawdziwe informacje bardzo utrudniają wszelkie negocjacje z klientami biznesowymi, dotyczące sprzedaży produktów LG.

LG Polska poinformował także, że koreański producent chce pokazać swój potencjał technologiczny w nowej serii urządzeń o nazwie Explorer. Ten potencjał ma być również widoczny w planowanym do zaprezentowania smartfonie z rozwijanym wyświetlaczem.

Zobacz: LG Rollable - zwijany smartfon pojawił się na CES 2021
Zobacz: Nowe słuchawki LG TONE Free FN7 z ANC i odkażaniem UV w etui

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Korea Herald, LG Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu