DAJ CYNK

Nowy Asus ROG w Geekbenchu - ma Snapdragona 888

Henryk Tur

Sprzęt

Asus pracuje nad nowym telefonem z linii ROG (Republic of Gamers). Na rynek trafi najwcześniej na wiosnę 2021 roku, ale wyniki benchmarku już pokazują, że ma na pokładzie najnowszy procesor firmy Qualcomm. Jak wypada?

Nowy Asus ROG z oznaczeniami ASUS_I005DA i ASUS_I005DB pojawił się w bazie popularnego benchmarka Geekbench. Jest to prawdopodobnie model Asus ROG 4, ale być może producent przeskoczy jeden numer i po ROG 3 otrzymamy od razu ROG 5. Są ku temu dwa powody - "cztery" brzmi w języku chińskim bardzo podobnie do słowa "śmierć", a drugi - wspomniany ROG 3 ma oznaczenie ASUS_I003DA. Ale, wracając do Geekbench - wynik testu nie mówi nam o niczym więcej, niż procesor, a także obecności systemu Android 11 na pokładzie (co nie dziwi) i 8 GB RAM.

A jakie wyniki uzyskał? W teście jednego rdzenia było to 1081 punktów, przy wielu - 3584 pkt. Jak wypada na tle innych? W tym samym benchmarku Samsung Galaxy S20+ miał w nim odpowiednio 922 i 2853 pkt, a Sony Xperia 1 II 905 i 3304. Jest więc dobrze. Wypada zatem czekać na dalsze informacje na ten temat, ponieważ szykuje się coś naprawdę solidnego.

Zobacz: Asus wysyła ROG Phone 3 m.in. do twórców LineageOS
Zobacz: Asus pracuje nad czterema budżetowcami. Podobno.
 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu