DAJ CYNK

Asus pracuje nad czterema budżetowcami. Podobno.

Henryk Tur

Sprzęt

Najnowszy przeciek w sieci mówi nam, że Asus chce wrócić na rynek budżetowych smartfonów. Podobno trwają prace nad czterema modelami - i już znamy pierwsze detale ich specyfikacji.

Po rezygnacji Jerry'ego Shena z funkcji szefa Asusa, co miało miejsce pod koniec 2018 roku, producent zaczął wycofywać się z rynku tanich telefonów, skupiając na flagowcach oraz rodzinie ROG. W obu przypadkach mamy do czynienia z urządzeniami wymagającymi większych nakładów finansowych. A ostatni tani, popularny model to ZenFone Live, który wszedł na rynek ponad rok temu. Ale wkrótce może się to zmienić - właśnie dzisiaj na Twitterze użytkownik Abhishek Yadaw poinformował, że Asus pracuje na czterema budżetowcami o nazwach roboczych “Lito”, “Lagoon”, “Bengal” oraz “Scuba”.

Według niego "Lito" to model z procesorem Snapdragon 765/765G, a "Lagon" ma mieć Snapdragon 690. Zauważmy, że będą to budżetowce z modemami 5G. Dwa pozostałe - czyli "Bengal" i "Scuba" to z kolei procesory Snapdragon 662 lub Snapdragon 460. Jak na razie to wszystko, co wiemy, ale daje to podstawę do przypuszczeń, że wszystkie modele będą należeć do rodziny Asus Max. Jeśli przeciek jest prawdziwy, w kolejnych tygodniach powinniśmy poznać kolejne szczegóły dotyczące tych urządzeń. Jako że Asus rzadko kiedy zawodzi, może czeka nas mała rewolucja wśród budżetowców?

Zobacz: Asus ZenFone 7 i ZenFone 7 Pro już oficjalnie

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSM Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu