DAJ CYNK

Asus wysyła ROG Phone 3 m.in. do twórców LineageOS

Michał Świech

Sprzęt

Asus ROG Phone 3

Fani takiego oprogramowania jak na przykład LineageOS mogą być zadowoleni. Asus zadbał by custom ROM-y były możliwe do używania na jego telefonie.

Producenci sprzętu różnią się od siebie w wielu sprawach. Jednym z nich jest podejście do takich grup jak forum XDA Developers i ogólnie do twórców alternatywnego oprogramowania. Bardzo przychylny jest im tajwański Asus, który nie tylko sam dokładnie wyjaśnia jak dokładnie obchodzić się z bootloaderem, ale aktywnie takich twórców wspiera. Teraz firma rozesłała im egzemplarze telefonu Asus ROG Phone 3. Dostali go twórcy różnych nakładek, najwięcej trafiło do osób dbających o LineageOS. Swoje smartfony dostali jednak także twórcy takiego oprogramowania jak na przykład OmniROM, Paranoid Android, CarbonROM czy Dirty Unicorns. Asus sam również stara się być elastyczny - nakładki ROG UI oraz ZenUI oferują naprawdę duże możliwości personalizacji.

Sam telefon ma przekątną ekranu 6,59 cala oraz układ Snapdragon 865. Najtańsza wersja ma 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej, natomiast ta najdroższa 16 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny ma sensory 64 Mpix, 13 Mpix oraz 5 Mpix. Z przodu znajduje się sensor mający 24 Mpix. O wszystko dba akumulator o pojemności 6000 mAh.

Zobacz: Asus ZenFone 6 dostaje betę Androida 11
Zobacz: Asus ROG Phone 3 z dodatkami to wyższy poziom mobilnego grania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda-developers, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu