DAJ CYNK

Nokia 9 PureView po aktualizacji - do odblokowania telefonu wystarczy paczka gumy do żucia

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6437

Nokia 9 PureView otrzymała ostatnio aktualizację oprogramowania, która miała między innymi usprawnić działanie skanera odcisków palców. I chyba usprawniła - do odblokowania telefonu nie trzeba nawet używać oryginalnego palca użytkownika.

Czytnik linii papilarnych w Nokii 9 PureView od początku nie należał do najlepiej dopracowanych elementów smartfonu. Miała temu zaradzić ostatnia aktualizacja oprogramowania dla tego urządzenia, o której przed świętami pisał na Twitterze Juho Sarvikas z HMD Global:

- Wprowadzamy aktualizację oprogramowania do telefonu Nokia 9 Pureview. Prosimy ponownie zarejestrować odcisk palca, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Gdy aktualizacja się pojawi, będzie dostępna na większości rynków.

Niektóre osoby, które aktualizację już u siebie zainstalowały zauważyły, że wydajność skanera odcisków palców rzeczywiście się poprawiła, ale odkryto coś jeszcze. Telefon można odblokować niezarejestrowanym palcem, a nawet... paczką gumy do żucia. Widać to doskonale na filmie opublikowanym na Twitterze przez użytkownika o nazwie Decoded Pixel.

Wygląda na to, że w celu zwiększenia wydajności działania czytnika linii papilarnych zmniejszono jego dokładność. Jak się jednak okazało, "trochę" z tym przesadzono. Prawdopodobnie kolejna aktualizacja naprawi ten problem.

Zobacz: Nokie są przyjazne środowisku. HMD Global kontynuuje wieloletnie tradycje
Zobacz: Nowa Nokia 6310i w cenie współczesnego flagowca
Zobacz: Nokia 8.1 - test smartfonu udanego praktycznie pod każdym względem

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu