DAJ CYNK

Nokie są przyjazne środowisku. HMD Global kontynuuje wieloletnie tradycje

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6005

Urządzenia Nokii zawsze słynęły z niskiej szkodliwości dla środowiska. Firma HMD Global dumnie kontynuuje tę tradycję i uruchomiła stronę internetową informującą między innymi o tym, w jakim procencie smartfony zostały zbudowane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Z informacji zamieszczonych przez Nokię wynika, że żaden z obecnych smartfonów i telefonów wyprodukowanych przez HMD Global nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak PVC, brom lub nikiel. W przypadku każdego modelu możemy też zobaczyć jego procentowy skład. I tak na przykład Nokia 3310 2018 3G składa się w 44% z plastiku, 22% z metali, 7% z ceramiki, 2% z innych materiałów, a pozostałe 27% stanowi wnętrze akumulatora.

Zobacz: Nokia 3310 vs Galaxy S10 w ekstremalnym teście wytrzymałości

Dodatkowo Nokia może pochwalić się niewielkimi pudełkami, w których sprzedawane są smartfony oraz tym, że opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Na stronie znajdziemy też informacje np. o zużyciu energii podczas prowadzenia rozmowy.

Zobacz: HMD Global pokazuje na MWC 2019 pięć nowych Nokii. Wśród nich jest długo wyczekiwana Nokia 9

Lista nie zawiera jeszcze wszystkich modeli Nokii dostępnych na rynku, wiec mamy nadzieję, że będzie w przyszłości aktualizowana. To również przykład dla innych producentów. Kto wie, może w ślad za HMD Global pójdą też inne firmy.

Lista znajduje się pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu