DAJ CYNK

Z jednego można zrobić dwa. Nietypowy głośnik Hama Soundcup-D (wideo)

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Wśród nowości pokazywanych podczas targów IFA 2019 natrafiliśmy na nietypowy głośnik Bluetooth Hama Soundcup-D. Urządzenie wyróżnia się dość pomysłową konstrukcją. Z jednego głośnika można zrobić dwa, grające w trybie stereo. Można też inaczej - podzielony Soundcup-D stanie się dwoma osobnymi głośnikami obsługującymi jednocześnie dwa źródła muzyki. 

Hama Soundcup-D to bezprzewodowy i wodoodporny głośnik Bluetooth, który oprócz tego, że pozwala na słuchanie muzyki w układzie stereo, daje także możliwość stworzenia dwóch całkowicie niezależnych głośników.

Zobacz: IFA 2019: Solectric to raj z zabawkami. Roboty, kamery i projektory to tylko początek
Zobacz: IFA 2019: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Nokia Power Earbuds

Wystarczy rozkręcić obudowę urządzenia jednym ruchem ręki, dzieląc je na dwa mniejsze, całkowicie niezależne głośniki. Każda połowa ma swój osobny włącznik i wyłącznik oraz zapewnia mocny dźwięk mono 10 W, więc łącznie jest to 20 W. Podzielone mini głośniki możne umieścić w dwóch różnych pomieszczeniach i słuchać na nich muzyki zupełnie niezależnie. Obie połówki wystarczy podłączyć do osobnych urządzeń źródłowych, by dwie osoby mogły słuchać tego, co najbardziej lubią. Z powodu takiej konstrukcji, połówki głośnika trzeba też ładować oddzielnie.


Głośnik Hama Soundcup-D jest wodoszczelny zgodnie z normą IPX7, co zapewnia  ochronę przed skutkami zanurzenia w wodzie na głębokość do 1 metra przez 30 minut. W praktyce jest to wartość wystarczająca, by zupełnie przestać się obawiać zalania i płytkich utopień. 

W urządzeniu znajdują się dwie baterie litowo-jonowe, które wystarczają na około sześć godzin bezprzewodowego słuchania muzyki. Ładuje się je za pomocą kabla microUSB przez trzy godziny. Jeśli na głośniku nic nie jest odtwarzane, wyłącza się on automatycznie po dziesięciu minutach, aby uniknąć niepotrzebnej utraty zasilania. 

Zobacz: Maxcom na targach IFA 2019 - telefon stacjonarny z LTE i funkcją routera, głośniki i piękny zegarek
Zobacz: Move - pierwszy głośnik marki Sonos stworzony do użytku w plenerze


Głośnik trafi do sprzedaży w Polsce w czwartym kwartale tego roku. Jego cena będzie wynosić 79,99 euro (ok. 350 zł).

Zobaczcie jak na te głośniki zareagowali redaktorzy, z którymi byliśmy na stoisku HAMA:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu