DAJ CYNK

IFA 2019: Solectric to raj z zabawkami. Roboty, kamery i projektory to tylko początek

orson_dzi

Sprzęt

Podczas targów IFA swoje stanowiska miała firma Solectric GMBH Polska. To dystrybutor sprzętu m.in. DJI, Insta360, czy XGIMI. Na niewielkim stoisku można było znaleźć ogrom bardzo ciekawego sprzętu.

Zacznijmy od robotów. Na stoisku Solectric można było znaleźć edukacyjnego robota DJI RoboMaster S1. Pozwala on na rozwijanie umiejętności z zakresu matematyki, fizyki oraz programowania. Robot skład się z 46 konfigurowalnych komponentów, w tym 7 silników, 6 czujników wykrywających uderzenia, 7 czujników podczerwieni, kamerę, mikrofon, głośnik, 2 żyroskopy oraz 21 świateł LED. Ponadto, 6 portów PWM umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów. Wymienione elementy można zaprogramować.

Zobacz: DJI Osmo Pocket - najmniejsza kamera z gimbalem na rynku

Obok robota DJI można było spotkać również rodzimego Photona oraz roboty Abilix, na czele z serią Krypton. To roboty składane z klocków, która uczą programowania na różnych poziomach zaawansowania. W sumie dostępnych jest pięć modeli robota, z których można zbudować od 17 do 50 różnych konstrukcji. Najbogatszy zestaw składa się z aż 1122 klocków, które można łączyć ze sobą z sześciu stron. A obok nich dostępne są ekrany dotykowe oraz nowoczesne silniki i sensory, które pozwalają robotom np. reagować na dotyk, czy poznawać położenie.

Zobacz: Test robota Photon
Zobacz: Roboty edukacyjne Abilix debiutują w Polsce

Kolejną atrakcją była kamera sportowa Insta360 GO, czyli najmniejsza naświecie kamera ze stabilizacją obrazu. Przy długości 50mm waży zaledwie 18,3 grama. Urządzenia można przypiąć do ubrania lub dowolnej powierzchni za pomocą klipsa magnetycznego. Obudowa kamery jest wodoszczelna, zgodnie z normą IPX4. Urządzenie rejestruje filmy w rozdzielczości FullHD o długości 30 sekund. W pełni naładowany akumulator pozwala na nagranie 200 takich sekwencji. Nagrywać można również w zwolnionym tempie z prędkością 100 klatek na sekundę.

Zobacz: Samsung Galaxy J5 (2017) w Polsce też dostaje Androida Pie

Ostatnią serią urządzeń w ofercie Solectric są projektory XGIMI. A w zasadzie urządzenia typu all-in-one, bo obok projekcji obrazu mamy tu wbudowane głośniki (JBL oraz Harman/Kardon), akumulator, przeglądarkę internetową, popularne aplikacje do oglądania filmów oraz funkcję Miracast.

Zobacz: Recenzja XGIMI H1 – Xiaomi świata projektorów z nagłośnieniem Harman Kardon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu