DAJ CYNK

KE: Wraca temat wspólnej ładowarki dla telefonów komórkowych

13.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6233

Ważne 6

1

Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy regulującej rynek urządzeń radiowych i końcowych urządzeń telekomunikacyjnych. Jednym z punktów jest ujednolicona ładowarka dla urządzeń bezprzewodowych.

Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy regulującej rynek urządzeń radiowych i końcowych urządzeń telekomunikacyjnych. Jednym z punktów jest ujednolicona ładowarka dla urządzeń bezprzewodowych.

Nowa dyrektywa zastąpić ma Dyrektywę R&TTE z 1999 roku, umożliwiając zmierzenie się z rosnącą liczbą i różnorodnością urządzeń radiowych dostępnych na rynku. Zapewni brak zakłóceń między nimi i spełnianie norm bezpieczeństwa, a także ma zredukować liczbę odpadów.

Tę ostatnią kwestię ułatwić ma kompatybilność wszystkich telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych trafiających na europejski rynek z jedną, ustandaryzowaną ładowarką.



Pierwsze informacje dotyczące pomysłu jednego, unijnego standardu ładowarek sięgają 2009 roku. Od początku 2011 roku, w porozumieniu z Komisją Europejską, 14 producentów telefonów komórkowych wprowadziło uniwersalne ładowarki dla urządzeń sprzedawanych w UE. Teraz dobra wola producentów zamieniona zostanie na regulowany prawem obowiązek.

Zobacz: Jedna ładowarka dla wszystkich

Źródło tekstu: PAP, wł

Komentarze
Zaloguj się
55. ~applefag_
0

2014-03-16 22:56:20

Co by Apple nie zrobiło i jakim g... by to nie było i tak będę czcić, fapować i masturbować się do białej wtyczki. I nieważne że wszyscy znajomi mają mnie za skończonego snoba, a na forum jestem tylko trollem, który nic nie wnosi. Apple i tak wygrywa, bo płacę mu grubą kasę za to, co inne firmy sprzedają trzy razy taniej...

Odpowiedz

54. wlo
0

2014-03-16 19:05:41

Standardy są dobre. Ale nie na siłę ;-) Ja mam w domu 4 używane telefony a jak wszyscy są to 7. (nie ze każdy ma jeden, nie ;-) Ale ładowarek musze mieć co najmniej 4. Bo każdy chce mieć tam gdzie mu odpowiada. Ponadto w przypadku tylu telefonów nie jest łatwo "planować" ładowanie jedną ładowarka ;-) Standardy tak - bo ułatwia to życie szczególnie w sytuacjach "awaryjnych", ale osobiście uważam, ze nie będzie to miało żadnego wpływu na te wszystkie ich argumentu o ilości śmieci, ochronę środowiska itd. Bzdury to są. Już teraz produkują takie rzeczy każdy komu to pasuje. Jakość produkcji jest żadna więc śmieci jest coraz więcej. I to przy tej samej "końcówce" ;-)

Odpowiedz

53. ~Calm7
0

2014-03-16 17:12:58

51). I te nowe, super-eko urządzenie, zapewne będzie się partolić po kilku ładowaniach. Oby tylko sprzętu nie zjarało!

Odpowiedz

52. PiotrM
0

2014-03-16 16:49:52

@26 Nie odwagi Ci zabrakło, tylko wiedzy. Nie znasz za bardzo pojęć jak napięcie, natężenie i moc. Ładowarka powinna mieć takie samo napięcie i wydajność (w Amperach) nie mniejszą niż zalecana, większa może być

Odpowiedz

51. PiotrM
0

2014-03-16 16:41:29

@50 Widzę, że nie rozumiesz o co tu chodzi. KE wie lepiej co jest dla nas dobre i z pewnością uszczęśliwi nas jakimś nowym super-eko-nowoczesnym rozwiązaniem, na którym ktoś zarobi miliardy. Wypatrujmy więc nowego standardu i cieszmy się każdym dniem spędzonym z USB.

Odpowiedz

50. goral2099
0

2014-03-16 14:53:20

Zdawało mi się, że ten problem rozwiązało stosowanie USB we wszystkich sprzętach. Teraz jedną ładowarką USB ładuję wszystkie moje urządzenia. Do tego przy pomocy kabla USB można (poza przesyłaniem danych) sprzęt ładować praktycznie każdym komputerem, telewizorem, dekoderem, radiem...a znając pomysłowość konstruktorów niedługo pralką, lodówką i odkurzaczem. ;) Bardziej uniwersalnego rozwiązania nie wymyślą (chyba że bezprzewodowe - żadna wtyczka potrzebna nie będzie). Ktoś tu chce koło na nowo wynaleźć?

Odpowiedz

0

2014-03-16 14:43:38

Rzeczywiście, jest za duży kosmos z tymi ładowarkami. Sam mam chyba z 5 w domu. Producenci mogliby sprzedawać same telefony, a ładowarkę można by sobie dokupić opcjonalnie jak komuś potrzebna. Podobnie zresztą ze słuchawkami, bo większość słuchawek w zestawach to straszna tandeta. Lepiej mieć wybór i kupić sobie coś szytego na miarę, niż brać te tanie gratisy w zestawach z telefonem. No i telefony byłyby tańsze.

Odpowiedz

48. ~
0

2014-03-15 20:26:19

Ein Volk, ein Reich, ein Ladegerät!

Odpowiedz

47. ~Lalunia
0

2014-03-14 16:38:08

46# Masz rację. Tylko tu jest dział techniczny! Zapraszam Cię kol do w2lo@alias.migmail.pl. Poruszy my inne tematy - jakie będziesz chciał !!!!....

Odpowiedz

46. ~...
0

2014-03-14 16:10:46

Szaleństwo w UE trwa. Dziennie na świecie umierają z głodu i powodu wojen tysiące istnień ludzkich, a Ci o wtyczkach odpowiednich dywagują. Ciekawe kiedy zajmą się np. standaryzowanym grzebieniem dla psów albo uniwersalnym smakiem wody mineralnej. (przypominam, że kształtem jajka juz się zajmowali) Do dzieła.

Odpowiedz

45. ~
0

2014-03-14 16:06:38

@26 też ostatnio zapodziała mi się ładowarka, a że mam nowy telefon, to bałem się używać "uniwersalnej". Kilka 0.1V lub 0.1A i może być nie ciekawie. Nie jestem fizykiem i nie wiem jak to wpływa na baterię, ale wolę się nie przekonać.

Odpowiedz

44. ~Pa,pa...
0

2014-03-14 15:47:33

Więcej niż Nokia Lumia 1320 nie możesz powinno kosztowac

Odpowiedz

43. ~Pa,pa...
0

2014-03-14 15:47:32

Więcej niż Nokia Lumia 1320 nie możesz powinno kosztowac

Odpowiedz

42. ~gmo zanija
0

2014-03-14 15:43:55

Chyba lepsze zlacze jest w toshibie usb dysku szersze i glebsze i ciensze, microusb sie buja na boki za bardzo i jrst za grube i za plytkie

Odpowiedz

41. ~Adam M
0

2014-03-14 15:31:16

@36 mamy w domu zwykły telefon samsunga z jednym z pierwszych microusb który kiedyś intensywnie używałem ja, potem moja żona a teraz syn. Minęło niedawno 7 lat jego nieprzerwanej eksploatacji a złącze jak działało tak działa nadal nie stwarzając najmniejszych problemów. Ładowarka jest podpinana średnio co 2 dni bo bateria w nim już kiepskawa ale to i tak nie źle jak na tyle lat.

Odpowiedz