DAJ CYNK

Pajacyki: Sprzedał służbowego iPhone'a. Około 1800 razy

gtxxor

Sprzęt

Pajacyki: sprzedał służbowego iPhone'a

Mężczyzna zatrudniony jako administrator IT w firmie Tradebe Environmental Services postanowił dorobić nieco na boku. 

45-letni Brian Pearsall w niedzielę został oskarżony o kradzież pierwszego stopnia za wykorzystanie swojego stanowiska do zamówienia hurtowej liczby iPhone'ów 7, którymi następnie handlował.

Korzystając z możliwości zamawiania nowych lub zastępczych urządzeń dla współpracowników, w latach 2018-19 Pearsall zakupił ponad 2 tys. smartfonów poprzez serwis Verizon Wireless. Na alarm uderzył telekom, gdy wyszło na jaw, że tylko około 200 z nich zostało aktywowanych na docelowym koncie, należącym do spółki Tradebe. Powiadomiono policję.

Przedsiębiorczy administrator nie szedł w zaparte: przyznał się od razu, że kilkaset sztuk rozdał, a pozostałe – sprzedał lub sprzedaje. Co ciekawe, mimo iż z dniem 12 sierpnia 2019 roku został zwolniony, łabędzim śpiewem zdołał jeszcze odebrać parę dostaw.

Zobacz: Chciał przyszpanować iPhonem, będzie jeździć autobusem

Aby uniknąć wykrycia, mężczyzna szmuglował kontrabandę w weekendy lub po godzinach pracy biura. Do tego, co ustalono w ramach wewnętrznego audytu, w ten sam sposób zamawiał i kradł sprzęt inny niż iPhone'y. Jego wartość oszacowano na 22 764 dol. (ok. 87 tys. zł)

Pearsall został aresztowany, po czym wypuszczony za kaucją, by 20 sierpnia stawić się w Sądzie Najwyższym w Meriden. Grozi mu kara pozbawienia wolności, jak również sądowy nakaz zadośćuczynienia szkód.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash (Daniel Romero)

Źródło tekstu: My Record Journal, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu