DAJ CYNK

IFA 2019: Jabra prezentuje Elite 75t - słuchawki prawdziwie bezprzewodowe czwartej generacji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5395

Na targach IFA nastąpił istny wysyp akcesoriów muzycznych, a zwłaszcza słuchawek, a wśród ich producentów nie mogło także zabraknąć firmy Jabra. Jej nowość zaprezentowana w Berlinie to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne czwartej generacji, Jabra Elite 75t.

Jabra Elite 75t bazuje na rozwiązaniach znanych ze słuchawek Elite 65t, ale nowy model jest o 20% mniejszy, zapewnia o 50% dłuższy czas pracy, a przy tym wyróżnia się podwyższonym bezpieczeństwem użytkowania. Elite 75t pozwoli na 7,5 godziny pracy na baterii i do 28 godzin z etui ładującym. Słuchawki można też doładować za pomocą  USB-C. W późniejszym terminie zostanie wprowadzony na rynek wariant z ładowaniem bezprzewodowym

Zobacz: Hama przywiozła do Berlina słuchawki Bluetooth z kontrolą głosem
Zobacz: IFA 2019: Sony pokazuje słuchawki bezprzewodowe WI-1000XM2 z pałąkiem na szyję i redukcją hałasu z zewnątrz

Słuchawki Elite 75t wyróżnia nowy kształt i rozmiar wkładek dousznych. Wkładki zostały dokładnie przetestowane pod kątem bezpiecznego dopasowania, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że bez względu na rodzaj aktywności, słuchawki pozostaną na swoim miejscu, a to w konstrukcjach bezprzewodowych ma kluczowe znaczenie. Słuchawki zapewniają odporność na pył i wodę na poziomie IP55, producent oferuje przy tym dwuletnią gwarancję na uszkodzenia spowodowane przez kurz.

Jabra podaje, że pracując nad Elite 75t, przeanalizowała tysiące skanów uszu użytkowników z całego świata, aby określić optymalny kształt i rozmiar słuchawek w modelu 3D. 


Słuchawki Jabra Elite 75t wyposażone są w 4 mikrofony, które wspiera najnowszy algorytm redukcji szumów i odgłosów wiatru. Producent obiecuje, że pozwoli to prowadzić komfortowe rozmowy nawet w zatłoczonym miejscu, takim jak ulica lub metro. Jabra poprawiła także wygodę korzystania z etui ładującego poprzez zapewnienie łatwiejszego dostępu i dodanie magnesów.

Słuchawki Elite 75t współpracują z asystentami Alexa, Siri lub Google Assistant, co pozwala na wykonywanie różnych czynności za pomocą poleceń głosowych. Można na przykład ustawić spotkanie, znaleźć wydarzenie w pobliżu lub odczytać wiadomość. Łączność ze smartfonami zapewnia Bluetooth 5.0.

Zobacz: IFA 2019: nowe zegarki marek Emporio Armani, Diesel i Michael Kors
Zobacz: IFA 2019: Maxcom prezentuje nowe telefony, głośniki oraz zegarek sportowy

Uzupełnienie całości stanowi aplikacja Jabra Sound +, która pozwala wybrać asystenta głosowego, dostosować profile muzyczne za pomocą korektora dźwięku, ustawić stopień słyszalności otoczenia (HearThrough), dostosować jakość połączeń czy śledzić stan naładowania baterii.   

Słuchawki Elite 75t będą dostępne w dwóch kolorach - Titanium Black i Gold Beige.  Pojawi się również czarna wersja dostępna wyłącznie dla Best Buy w USA. Zestaw Jabra Elite 75t trafi do sprzedaży w połowie października 2019 r. w cenie 199  euro (868 zł).

Zobacz: Motorola na IFA 2019: debiutują telefony Motorola One Zoom i Moto E6 Plus
Zobacz: IFA 2019: HTC Desire 19+ - pierwszy telefon marki z potrójnym aparatem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu