DAJ CYNK

Huawei Mate 40 z Kirinem i MediaTekiem, a Huawei P50 ze Snapdragonem

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10501

Huawei P40, P40 Pro i P40 Pro+ wyświetlacze BOE

Huawei pójdzie w ślady Samsunga i zaproponuje flagowca z różnymi układami. W przypadku modelu Mate 40 jednak będzie to jednak zupełnie inna para układów.

Huawei musiał w błyskawiczny sposób poradzić sobie z amerykańskim zakazem dla TSMC w sprawie używania amerykańskich technologii do produkcji układów dla siebie. I tak też doszło do podziału - najmniej skomplikowane układy będą produkowane przez chiński SMIC, a do momentu kiedy tamta fabryka będzie produkowała i te z wyższej półki... głównym sojusznikiem Huaweia będzie MediaTek. Tajwańska firma bardzo skorzysta na tym partnerstwie. Specjaliści z HiSilicon pomogą MediaTekowi wejść na wyższy poziom. Flagowy Huawei Mate 40 miał jednak używać wyłącznie Kirina 1020. Okazuje się, ze Chińczycy mają jednak 8 milionów takich układów, a telefonów z serii Mate sprzedają zwykle 10 milionów. Co więc zrobić z tym problemem?  Inspiracją okazał się Samsung, który regularnie pokazuje swoje flagowce w wersjach ze Snapdragonem i Exynosem. W przypadku Huaweia będą to jednak wersje z Kirinem 1020 i niesprecyzowanym układem MediaTeka. Kluczowy dla Hauweia jest rynek chiński, dlatego to tam najpewniej wyląduje wersja z Kirinem. Europa raczej otrzyma MediaTeka.

Jednocześnie dochodzą nas informacje, że Huawei P50 będzie miał układ Qualcomm Snapdragon 875G. Amerykańska firma ma bowiem z łatwością otrzymać zgodę Białego Domu na handel z tym przerażającym Huaweiem. 

Zobacz Pojawia się specyfikacja modelu Huawei Enjoy 20s
Zobacz Huawei WiFi AX3 - potężny router z Wi-Fi 6+ w kompaktowej obudowie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu