DAJ CYNK

Czy iPhone 11 się przegrzewa? Razer dmucha na zimne i prezentuje chłodząca obudowę Arctech

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10017

Czy nowe iPhone’y napędzane układem A13 Bionic będą się przegrzewać? Tego jeszcze nie wiemy, ale ponieważ ten problem zdarzał się w przypadku wcześniejszych modeli, firma Razer przedstawiła dla smartfonów Apple’a serię ochronnych obudów, wyposażoną w zupełnie nową technologię chłodzenia termicznego.

Seria Razer Arctech przeznaczona jest dla nowych iPhone’ów z 2019 roku (iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max), iPhone’ów z 2018 roku (iPhone Xr, Xs, Xs Max) oraz własnego smartfonu marki - modelu Razer Phone 2

Zobacz: Apple iPhone 11 oficjalnie zaprezentowany - znamy polskie ceny
Zobacz: Ile dni musi przepracować Polak, by zarobić na nowego iPhone’a 11? A ile Szwajcar, Amerykanin lub Czech?

Obudowy Razer Arctech są wyposażone w połączenie przewodzących, ale też i rozpraszających ciepło warstw. Zaprojektowano je tak, by pozwalały na niczym niezakłócaną komunikację z sieciami, co pozwala na bezproblemową rozgrywkę i streaming wideo. Współpracują także z bezprzewodowymi ładowarkami Qi.

Jak to dokładnie działa? Obudowy Razer Arctech składają się z trzech warstw. Pierwsza to tworzywo Thermaphene, które absorbuje i następnie przenosi ciepło z dala od telefonu, jednocześnie blokując wpadanie brudu i kurzu do obudowy, Kolejna warstwa to mikrofibra, która amortyzuje telefon i chroni go przed zadrapaniami. Z zewnątrz natomiast znalazła się  perforowana warstwa z poliwęglanu, która chroni telefon przed upadkami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Zobacz: Jak rosną koszta wymiany ekranu w iPhone'ach? Jest drogo, coraz drożej...
Zobacz: Galaxy Note10+ przetrwał upadki lepiej niż iPhone XS Max

Jak przekonuje producent, w niezależnych testach Razer Arctech utrzymywał temperatury aż do 6 stopni Celsjusza niższe niż porównywane z nim obudowy. Podczas dwugodzinnego cyklu testów obudowa Razer Arctech utrzymywała telefon w temperaturze poniżej maksymalnej temperatury pracy rekomendowanej przez producenta, podczas gdy temperatura w porównywanej obudowie wzniosła się ponad ten poziom po 20 minutach i pozostała ponad nim przez resztę czasu trwania testu.

Obudowy Razer Arctech są dostępne w dwóch wersjach: dyskretnej Arctech Slim i bardziej wzmocnionej Arctech Pro. Tę drugą wyposażono w odporny na zadrapania panel tylny oraz cztery absorbujące wstrząsy ścianki boczne, co daje zabezpieczenia przed upadkami z nawet 3 metrów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Razer

Przewiń w dół do następnego wpisu