DAJ CYNK

Asus powoli rozprowadza Androida 11 dla Asusa ZenFone 6

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2072

Asus ZenFone 6

Tajwański Asus rozpoczął powolne aktualizowanie telefonów ZenFone 6 do stabilnej wersji Androida 11. W pierwszej kolejności uaktualnienie trafi do ojczyzny firmy.

Asus to liczący się gracz na rynku laptopów. W segmencie smartfonów idzie mu słabiej, ale dał radę wykroić sobie niszę w postaci telefonów dla graczy. Tajwańska firma to jednak nie tylko seria ROG Phone, ale także bardziej klasyczna linia produktów ZenFone. Pod koniec lata producent rozpoczął beta testy Androida 11 dla smartfonów ZenFone 6. Teraz z kolei najnowsza wersja tego systemu operacyjnego jest dostępna w wersji stabilnej.

W pierwszej kolejności uaktualnienie o numerze 18.0610.2011.107 dostępne będzie na Tajwanie. Razem z nową wersją Androida użytkownicy otrzymają nową wersję nakładki ZenUI. Asus mimo długich beta testów jest bardzo ostrożny. Reszta świata ma otrzymać aktualizację dopiero wtedy, kiedy Asus upewni się, że nie pojawiły się nieprzewidziane błędy. Producent nie chce podążać śladami Xiaomi, który swoje urządzenia z serii Mi A potrafił aktualizować po cztery razy zanim wreszcie się udało zrobić to porządnie. Informacji o dokładnym harmonogramie aktualizacji powinniśmy się spodziewać w przeciągu kilku tygodni.

Zobacz: Asus ZenFone 7 Pro dostaje betę Androida 11
Zobacz: Asus ZenFone 6 dostaje betę Androida 11

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda-developers, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu