DAJ CYNK

Teraz możesz zagrać w Pokemon Red na... Twitterze

Arkadiusz Bala

Rozrywka

Pokemon Red na Twitterze

Użytkownicy Twittera mogą wziąć udział w zabawie, w ramach której wspólnymi siłami przechodzą  kultowe Pokemon Red. Za "wyświetlacz" robi im avatar jednego profili.

Akcję ze wspólnym przechodzeniem popularnego tytułu zainicjował Constantin Liétard, który udostępnił innym użytkownikom swój profil na portalu jako jedyną w swoim rodzaju "konsolę do gier".

Jak to działa? Pod wskazanym tweetem użytkownicy zostawiają komentarze odpowiadające naciśnięciu odpowiedniego przycisku GameBoya. Co 15 sekund komendy są sumowane, a ta z największą liczbą głosów zostaje wykonana. Rozgrywka "wyświetlana" jest natomiast w formie avatara profilu.


Zabawa zaczęła się 8 stycznia, a jej uczestnicy zdążyli w trakcie rozgrywki wygenerować 45 tysięcy tweetów z poleceniami. Mają przy tym całkiem niezłe tempo - udało im się pokonać pierwszego lidera, a aktualnie przechodzą przez Mt. Moon.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy internetowa społeczność zorganizowała się, by wspólnymi siłami przejść Pokemon Red. Poprzednia taka inicjatywa, Twitch Plays Pokemon, miała miejsce w 2014 roku i stała się absolutnym fenomenem, w którym udział wzięło ponad milion graczy z całego świata. Czy Twitter Plays Pokemon powtórzy ten sukces? Zobaczymy - na razie każdy może dorzucić swoją cegiełkę.

Zobacz: Włoch złamał nakaz kwarantanny bo Pokemon GO jest ważniejsze od koronawirusa
Zobacz: Bany na Twitterze? Ministerstwo Sprawiedliwości forsuje ustawę o ochronie wolności słowa w internecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Nintendo

Źródło tekstu: Twitter (@screenshakes)