DAJ CYNK

3 świetne gry i jedna karcianka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 8

Anna Rymsza (Xyrcon)

Rozrywka

Skoki narciarskie w Deluxe Ski jump 2 w Google Play

Android to już poważna platforma do grania, która zastąpiła nam przenośne konsole. Dlatego postanowiliśmy szukać w Google Play ciekawych, dobrze przygotowanych gier, w które naprawdę warto zagrać na telefonie lub tablecie z Androidem.

Deluxe Ski Jump 2 – Małyszomania jak w podbazie

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Jeśli chodziłeś do szkoły na początku XXI wieku, na pewno nie ominęły Cię lekcje informatyki, na których zamiast uczyć się porządnie formatować tekst w Wordzie, wszyscy grali w Deluxe Ski Jump 2. Klasyk skończy niebawem 20 lat i w końcu trafił na urządzenia mobilne… i oczywiście zachował oryginalną rozdzielczość – 320 × 200 pikseli.

W grze znajdują się 32 oryginalne obiekty (od K50 do K250), te same dźwięki i grafika, co w oryginale. Możesz rywalizować maksymalnie z 16 znajomymi w pucharach świata i pucharach drużynowych – oczywiście w trybie hot seat.

Splash Wars – Prościutki, abstrakcyjny i kolorowy RTS

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Splash Wars to bardzo klasyczny RTS, polegający na ekspansji. Zwykle takie gry widuję w oprawie kosmicznej, ale tu napełniamy pojemniki kolorowym płynem. Pozostałe elementy mechaniki są identyczne – trzeba opracować strategię tak, by zdobyć przewagę, zdominować i wyeliminować przeciwnika. Liczy się nie tylko plan poruszania się po mapie, ale też czas. Splash Wars ma ponad 300 różnych poziomów.

Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 7
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 6
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 5

The Elder Scrolls: Blades – Questy klasycznego RPG i budowa miasta w jednym

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

The Elder Scrolls: Blades jest osadzona w klasycznym świecie fantasy. W tej grze klasyczny dungeon crawler do stał elemeny simów i świetną grafikę, jak na grę mobilną. Oznacza to oczywiście, że lepiej grać w nią na mocnym telefonie, ale nie jest to konieczne.

W The Elder Scrolls: Blades tworzysz swoją postać, która przeżyje niesamowite przygody i pokona wielu przeciwników w niekończących się lochach. Jednak celem nie jest ukończenie misji samo w sobie, ale odbudowa Twojego rodzinnego miasta, które doszczętnie spłonęło. W miarę wypełniania zadań będziesz zdobywać złoto i materiały, które pozwolą Ci odbudować miasto i ulepszać swoje wyposażenie. Bethesda opracowała też bardzo prosty, ale skuteczny system walki, który dobrze sprawdza się na ekranie dotykowym. Jest tu też element gry online – możesz zmierzyć się z innymi graczami na arenie.

Dungeon Faster – Wyjątkowa karcianka-rogalik

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Tym razem na koniec proponuję karciankę, która nie powstała w wersji papierowej. Dungeon Faster to wielokrotnie nagradzana, niezależna gra, łącząca budowanie talii z przemierzaniem generowanych proceduralnie jaskiń. Jak to działa? Wybierasz bohatera i składasz dla niego talię kart. Każdą z kart możesz zagrać, jeśli masz odpowiednią liczbę run w odpowiednim kolorze lub złota, możesz też wyrzucić kartę i zyskać w zamian runy i złoto. W ten sposób możesz zwiększyć swoją obronę i atak, uleczyć się lub osłabić przeciwnika. I to w sumie tyle.

Celem gry jest po prostu dojście jak najdalej. Po drodze, jak to w lochu, spotkasz potwory i znajdziesz cenne przedmioty. Cieszę się, że przypomniałam sobie o tej grze. W 2019 roku grałam w nią godzinami. Od tamtej pory pojawiła się nowa bohaterka, którą jeszcze nie grałam.

Zobacz: 3 dobre gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 4
Zobacz: 3 gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 3
Zobacz: 3 świetne gry i jedna karciana z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 2
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.