DAJ CYNK

3 dobre gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 4

Anna Rymsza (Xyrcon)

Rozrywka


Android to już poważna platforma do grania, która zastąpiła nam przenośne konsole. Dlatego postanowiliśmy szukać w Google Play ciekawych, dobrze przygotowanych gier, w które naprawdę warto zagrać na telefonie lub tablecie z Androidem.

Shoot the Zombierds

Cena: 0 zł, wyświetla reklamy. Pobierz z Google Play

Shoot the Zombierds to świetna gra zręcznościowa, osadzona na w mrocznym ogródku. Gracz wciela się w dużą dynię, której zadaniem jest obrona małych dyniuszek przed zombieptakami. Wykorzystuje przy tym klasyczną mechanikę „naciągania procy”, choć strzela z łuku. 

Podstawowym celem jest obrona dyniuszek. Gra kończy się, jeśli trzy maluchy zostaną porwane. Do tego czasu zadaniem gracza jest wykręcenie jak najwyższego wyniku. Oczywiście nie brakło premii punktowych za zestrzelenie kilku ptaków jedną strzałą i tym podobne sztuczki i powerupów.

Hide Online – dużynowa zabawa w chowanego

Cena: 0 zł, reklamy i zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Hide Online to zabawna gra w chowanego online. Jedna drużyna wciela się w łowców wyposażonych w karabiny i granaty. Druga zmienia się w różne przedmioty i musi się ukrywać. Prowadzi to do zabawnych sytuacji, jak pościg za doniczką po szkolnych korytarzach.

W grze możesz przyłączyć się do losowych graczy albo zestawić grę tylko dla znajomych. Drużyny mają do 10 graczy. Zabawa odbywa się na sporych arenach i każda drużyna gra kolejkę jako łowcy i jako przedmioty, które się ukrywają. Kolejka trwa 2 minuty. Gra jest przez to dynamiczna i zabawna.

W Hide Online jest rozbudowany sklep, ale przedmioty, które tam są dostępne, nie mają wpływu na rozgrywkę – to bardzo fajne dodatki kosmetyczne.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 28
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 27
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​26
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 25
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 24

Samsara – mroczna łamigłówka

Cena: 0 zł, można dokupić wskazówki. Pobierz z Google Play

Samsara to śliczna i mroczna łamigłówka. Twoim zadaniem jest tu doprowadzenie Zee i dziecko cienia do odpowiednich wyjść. Ścieżkę musisz uzupełnić blokami o różnych kształtach i rozmiarach, ale uwaga – część tego świata odbija się jak w lustrze.

W grze przejdziesz przez 6 krain, liczących łącznie 77 plansz. Mechanika gry jest bardzo prosta – bloki trzeba obracać i umieszczać w odpowiednich miejscach, mając na uwadze grawitację i lustrzaną naturę tego świata. Po drodze spotkasz też cienie, które znikają i bloki, które mogą lewitować, ale o tym przekonasz się na własnej skórze. Na plus zaliczam to, że plansze nie są tendencyjne, a nowości są wprowadzane stopniowo.

W samsarę warto zagrać z wielu powodów. Gra stanowi oczywiście wyzwanie intelektualne, ale przy tym jest pięknie animowana i nie ma żadnych reklam. Możesz jednak dokupić dodatkowe wskazówki, jeśli utkniesz lub chcesz wesprzeć twórców Samsary.

Ancient Terror – sprawdź, jeśli lubisz Eldritch Horror

Cena: 0 zł, reklamy i opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Ancient Terror to cyfrowa gra planszowa, która jest bardzo bliska klasykowi gatunku – Eldrtitch Horror. Również została osadzona w świecie Lovecrafta, w którym gracze muszą zapobiec katastrofie – przebudzeniu Przedwiecznego. To zadanie wymaga podróży po całym świecie, rozbijania skupisk kultystów i zapieczętowania bram do innego wymiaru.

Ancient Terror to gra kooperacyjna, ale możesz zagrać w nią samodzielnie – wystarczy, że wybierzesz jednego badacza, który będzie starał się powstrzymać zło. Do wyboru jest 16 postaci. W miarę postępów w grze, będziesz odblokowywać także nowe karty wyposażenia i artefaktów, które pomogą Ci w uratowaniu świata.

Uprzedzam – gra jest trudna. Bez względu na to, czy zagrasz sam, czy z pomocą znajomych, uratowanie świata przed niewypowiedzianym terrorem graniczy z cudem. Potrzebna jest nie tylko optymalna strategia, ale też mnóstwo szczęścia.

Zobacz: 3 gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 3
Zobacz: 3 świetne gry i jedna karciana z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 2
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.