DAJ CYNK

3 gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 3

Anna Rymsza (Xyrcon)

Rozrywka

Najlepsze gry dla Androida

Android to już poważna platforma do grania, która zastąpiła nam przenośne konsole. Dlatego postanowiliśmy szukać w Google Play ciekawych, dobrze przygotowanych gier, w które naprawdę warto zagrać na telefonie lub tablecie z Androidem.

Hot Wheels Unlimited – zawsze chciałam mieć taki tor!

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Hot Wheels Unlimited to świetna opcja, by pobawić się torem Hot Wheels i zbudować sobie kolekcję samochodzików bez wydawania na to pieniędzy. Gra jest doskonale przygotowana, nie ma reklam, a zapłacić można ewentualnie za to, by budować kolekcję samochodzików szybciej.

Podstawą rozgrywki jest budowanie torów z dostępnych w kolekcji elementów i ściganie się po nich. Konstruowanie torów i tworzenie dla nich interesującej mapy to moja ulubiona część. Poem można się na tym torze ścigać i oczywiście robić akrobacje. Sterowanie jest banalnie proste – polega jedynie na korygowaniu skrętu kół na zakrętach i uruchamianiu dopalaczy. Mimo że znacząco wykraczam poza docelowy przedział wiekowy, bawię się przy tym bardzo dobrze.

House Flipper – ja tam remont już zrobiłam, ale może Ty chcesz?

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Pograłam w House Flipper dobrą godzinę, nadal nie rozumiem fenomenu gier o remontach, ale doceniłam dobrze zaplanowaną rozgrywkę. Nic dziwnego, że ta gra ma w Google Play ocenę 4,8. Z komentarzy widać, że sporo ocen wystawili fani House Flippera na PC.

O co chodzi? Ta gra ty symulator jednoosobowej ekipy remontowej. Masz ze sobą kilka narzędzi, musisz posprzątać, wyremontować i udekorować domy na zlecenie, przy czym musisz uważnie kupować materiały i dekoracje. Za skończoną robotę dostaniesz wynagrodzenie, które pozwoli Ci zainwestować w kolejny remont. I tak w kółko. Po drodze zdobędziesz lepsze narzędzia i coraz trudniejsze zlecenia.

Grafika, jest bardzo dobra, do wyboru jest pół tysiąca przeróżnych mebli i elementów dekoracyjnych. Podczas rozgrywki nie odtworzyła mi się żadna reklama – studio PayWay S.A. zarabia na zakupach w aplikacji. Jeśli lubisz zabawę w dekorowanie wnętrz, zagraj w House Flipper.

Diamond Quest 2: Zaginiona świątynia​​ – Zagraj, jeśli lubisz Boulder Dash

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

W Diamont Quest 2 trzeba się zatrzymać, przyjrzeć i pomyśleć. Gra zalatuje mocno „Boulder Dashem” – wykorzystuje te same mechaniki spadających kamieni i zbierania diamentów. Tu jednak dodany został element znany z klasycznych platformówek. Trzeba obserwować ruchy przeciwników, niektórych pokonać, a innych ominąć.

Sterowanie jest bardzo proste, bo masz do wyboru po prostu cztery kierunki ruchu (w końcu pierwsze jej wersje powstały na telefony z klawiszami). Możesz do tego używać gestów lub umieścić sobie na ekranie wirtualny kontroler. Żaden problem. Grafika jest bardzo ładna, udźwiękowienie przyjemne, a poziomy stanowią spore wyzwanie. Jest ich ponad 100 i pojawiają się nowe.

Darmowa wersja gry zawiera masę reklam, co na początku mnie zniechęciło. Można z tym żyć, ale moim zdaniem warto zapłacić 20,99 zł i się ich pozbyć na zawsze.

Ticket to Ride – fenomenalna gra o pociągach

Cena: 25,99 zł, można dokupić dodatkowe plansze. Pobierz z Google Play

Wiem, że reszta redakcji się ze mną zgodzi – „Ticket to Ride”, a po polsku „Wsiąść do Pociągu”, to jedna z najlepszych gier planszowych dla początkujących i dla zaawansowanych, dla grupy przyjaciół i dla rodziny. Grę zaczynacie z mapą miast, które trzeba połączyć liniami kolejowymi. Każdy gracz losuje trasy, które musi zbudować, by zdobyć punkty, a za niezbudowaną trasę punkty są odejmowane. By zbudować trasę, trzeba uzbierać karty wagoników w takim kolorze, jaki wskazuje plansza.

Zasady gry można ogarnąć w 5 minut, a dzięki losowaniu biletów (czyli zleceń na trasy) każda rozgrywka jest trochę inna. Cyfrowa gra jest doskonałym odwzorowaniem wersji planszowej. Rozgrywka różni się w zasadzie tylko tym, że nie trzeba samodzielnie liczyć punktów. Można zagrać z botami, by poćwiczyć, możecie też dodać sobie boty do gry ze znajomymi. Został tu zaimplementowany mechanizm pass-and-play, więc wiele osób może zagrać na jednym telefonie – musicie po prostu podawać go kolejnemu graczowi po zakończeniu kolejki. Gra ma też tryb rozgrywki sieciowej, ale tego nie sprawdzałam – gram sama lub podając telefon kolejnemu graczowi.

Gdy już ogra się Wam mapa USA, spróbujcie innych, gdzie są nieco inne cele i dodatkowe elementy, jak promy czy tunele. W mniejszym gronie świetnie się gra na mapie Indii, pełnej króciutkich tras, gdzie dodatkowo punktowane są trasy tworzące okrąg. W większej grupie sprawdzi się też Europa i Chiny.


Zobacz: 3 świetne gry i jedna karciana z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 2
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 27
Zobacz: 5 aplikacji na androida które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 26

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.