DAJ CYNK

3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1

Anna Rymsza (Xyrcon)

Rozrywka

Najlepsze gry w Google Play

Android to już poważna platforma do grania, która zastąpiła nam przenośne konsole. Dlatego postanowiliśmy szukać w Google Play ciekawych, dobrze przygotowanych gier, w które naprawdę warto zagrać na telefonie.

Almora Darkosen – dopracowany hack & slash

Cena: 0 zł z reklamami, możliwość kupienia konta premium. Pobierz z Google Play

W Almora Darkosen po prostu trzeba zagrać. To świeże dzieło polskiego Gear-Studio, inspirowane starszymi, klimatycznymi tytułami RPG i hack & slash. Momentami czuję w niej nutkę starego Diablo. 

Gra została osadzona w świecie fantasy, a konkretnie na wielkiej wyspie Almora o długiej i bogatej historii. Prowadząc bohatera po starannie przygotowanych, mrocznych mapach musisz wykonać ponad 100 zadań głównych i pobocznych. W międzyczasie zdobędziesz wyposażenie (od broni przez pierścienie po narzędzia) i zarobisz złoto, za które będziesz mógł zatrudnić najemników do pomocy. Autorzy zagrali też o ukryte rudy cennych materiałów i skrzynie ze skarbami, które trzeba odnaleźć i wykopać. To miła odmiana od ciągłej walki. Gra ma także mechanikę rzemiosła, pozwalającą na tworzenie własnych przedmiotów i ulepszania już posiadanych.

Postać także rozwija się w miarę grania. Z czasem zdobędziesz umiejętności aktywne i pasywne, które pomogą pokonać trudniejszych przeciwników. Uwaga! Po śmierci tracisz część doświadczenia i złota. To nie jest gra, w której sprawdzi się taktyka szarżowania na oślep. Trzeba mierzyć siły na zamiary.

Astrå – wykorzystaj grawitację

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Astrå to bardzo ciekawa gra zręcznościowa, osadzona w klimatach greckich mitów i sztuki. Mechanika może wydać Ci się znajoma – to grawitacyjny klasyk. Główna bohaterka, Hemera, biegnie wokół planety, ale jeśli podskoczy w odpowiednim momencie, zostanie przechwycone przez pole grawitacyjne sąsiedniego ciała niebieskiego. To wcale nie jest takie proste, jeśli mogą zaatakować Cię wilki, a mityczne potwory mogą pożreć całą planetę.

Gra ma bardzo proste sterowanie, przygotowane specjalnie dla ekranów dotykowych. W tej pozycji sprawdzona mechanika setek platformówek została ubrana w unikatową oprawę. Efekt niesamowicie mi się podoba.

Hexonia – między Cywilizacją i Polytopią

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

W lipcowym przeglądzie aplikacji mobilnych, których lepiej nie przegapić, polecałam grę Battle of Polytopia. To taka mini-Cywilizacja, w którą możesz zagrać z botami lub online ze znajomymi. Hexonia to gra bardzo podobna, ale nieco bardziej złożona.

W Hexonii również mamy do dyspozycji cywilizacje, z których każda ma swoją unikalną zdolność. Jednostek walczących na lądzie i na morzu jest kilkanaście. Oczywiście w przed każdą rozgrywką generowana jest zupełnie nowa mapa z rozmieszczonymi zasobami, które warto zdobyć. Dzięki zasobom możesz kupować nowe jednostki oraz odkrywać technologie – nie zabrakło tu klasycznego drzewka technologii dla Twojej małej cywilizacji.

Z botami można zagrać na czterech poziomach trudności. Zaczynamy od najłatwiejszego z tylko jedną cywilizacją do wyboru. Kolejne będą odblokowywane, w miarę jak będzie Ci szło coraz lepiej. Nie ma tu niestety możliwości grania ze znajomymi.

Onitama – cyfrowa planszówka o Kung-Fu

Cena: 0 zł, zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Onitama to cyfrowa adaptacja świetnej gry planszowej o prostych zasadach, w którą trudno wygrać. Na planszy zmierzy się dwóch mistrzów i ich uczniowie. Celem jest albo pokonanie mistrza przeciwnika, albo zdobycie jego bramy własnym pionkiem mistrza.

Jak pionki mogą się ruszać? Przed każdą rozgrywką losowanych jest 5 kart ciosów, które to wskazują. W swoim ruchu będziesz mieć do wyboru trzy ciosy, a więc trzy sposoby przemieszczania się. Czy cios wykona mistrz, czy uczeń, zależy tylko od Twojego pomysłu na zwycięstwo.

Onitama pozwala zagrać z botami o różnych poziomach trudności lub ze znajomym. Możecie zagrać na jednym urządzeniu (pass & play, wymaga logowania) lub online. Możesz też dokupić pakiet dodatkowych kart z ciosami.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 23
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 22
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 20
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 18

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.