DAJ CYNK

3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 5

Anna Rymsza (Xyrcon)

Rozrywka

Najlepsze gry z Google Play

Android to już poważna platforma do grania, która zastąpiła nam przenośne konsole. Dlatego postanowiliśmy szukać w Google Play ciekawych, dobrze przygotowanych gier, w które naprawdę warto zagrać na telefonie lub tablecie z Androidem.

Super Clone – dynamiczna strzelanka w stylu vaporwave

Cena: 0 zł, reklamy i opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Suepr Clone nie jest może innowacyjna pod względem mechanicznym, ale strasznie podoba mi się jej oprawa graficzna. To strzelanka 2,5D widziana z góry. Wcielasz się w niej w klona osoby, która żyła dawno temu. Twoim celem jest uwolnić miasto opanowane przez roboty.

Gra w zasadzie nie ma końca. Poziomy są tworzone proceduralnie, więc na pewno nie trafisz dwa razy w to samo miejsce. W miarę grania rozwiniesz też umiejętności swojej postaci i zdobędziesz nowe wyposażenie, przy czym twórcy puszczają tu oko do graczy i bawią się nawiązaniami. Sterowanie działa bez zarzutu i jak na joystick ekranowy jest bardzo wygodne.

Kiki's Vacation – nie daj się nabrać, to nie jest gra dla małych dzieci

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Kotka Kiki opuszcza miasto i jedzie na bardzo długie wakacje na wyspę Kokoloko. Tam może poznać nowych znajomych i szukać miłości. Gra jest bardzo relaksująca i ładna. Myślę, że spodoba się osobom marzącym o wakacjach.

Na wyspie Kiki może zajmować się różnymi rzeczami, poznawać nowe osoby i oczywiście zdobywać nowe wyposażenie dla swojego domu. Czas w grze płynie tak samo jak w prawdziwym świecie, więc warto włączać ją o różnych porach, by wiedzieć, co robi Kiki. Pod tym względem gra przypomina nieco The Sims. Walutą na wyspie Kokoloko są muszelki, które Kiki musi pozbierać z plaży, gdy chce coś kupić. Kiki ma też profil na MowLife, listę rzeczy do zrobienia i aparat.

Kiki's Vacation nie wymaga połączenia z Internetem, postęp jest zapisywany lokalnie.

Vector – zręcznościówka inspirowana Parkourem

Cena: 0 zł, reklamy i opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Jeśli gra o kocie na wakacjach jest dla Ciebie za wolna, może spodoba Ci się Vector. Rzuć pracę w korpo, olej system i biegnij przed siebie!

Ruchy postaci są wzorowane na prawdziwych ruchach osób uprawiających parkour. Twoim zadaniem w grze jest biec jak najdalej i jak najszybciej, ale uwaga – Wielki Brat Cię goni. Jeśli Cię złapie, zaciągnie Cię z powrotem do szklanego biurowca.

Zobacz: 3 dobre gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 4
Zobacz: 3 gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 3

Splendor – rodzinnego klasyka możesz mieć zawsze ze sobą

Cena: 20,99 zł, reklamy i opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Splendor to świetna rodzinna gra ekonomiczna o prostych zasadach, w którą trudno wygrać. Pudełkowa wersja zdobyła uznanie zarówno początkujących graczy planszówkowych, jak i starych wyjadaczy. W Google play oczywiście znajdziesz jej port dla Androida.

Port jest przygotowany bardzo dobrze i w pełni oddaje klimat gry. Brakuje mi jedynie możliwości przekładania solidnych, ciężkich żetonów. W zamian jednak dostaniemy renesansową oprawę muzyczną i graficzną oraz eleganckie animacje. Dodatki również można dokupić.

W Splendor na Androidzie możesz zagrać w towarzystwie lub samemu. Można grać, podając sobie telefon i online. W grze solo jest do wyboru kilka botów, które grają w różnym stylu. Ponadto w cyfrowej wersji jest tablica globalnych rekordów, osiągnięcia i specjalny tryb, którego nie ma w pudełku – wyzwania bazujące na prawdziwych historiach i anegdotach o renesansowych kupcach.

Zobacz: 3 świetne gry i jedna karciana z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 2
Zobacz: 3 świetne gry i jedna planszówka z Google Play, w które warto zagrać na Androidzie – część 1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.